3 v 1 – Londýn – Istanbul – Nepál – 10 tis. Kč

/3 v 1 – Londýn – Istanbul – Nepál – 10 tis. Kč

3 v 1 – Londýn – Istanbul – Nepál – 10 tis. Kč

Letenky ZDE

May 8-15-22
May 8-17-24
May 9-16-23
May 16-23-30

 

 

Nebo zájezd přes CK :

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

 

Údolí Kathmandu

Na jaře roku 2015 byla severozápadní oblast Nepálu těžce poškozena sérií masivních zemětřesení. Katastrofa zdevastovala mnoho památek a památek včetně 691 historických budov, z nichž 131 se zcela zhroutilo. Počet turistů v roce 2015 poklesl o 65%. Místa světového dědictví Kathmandu údolí byla silně zasažena. Boudhanath, největší stupa v Nepálu a nejposvátnější buddhistický chrám tibetský mimo Tibet, se během zemětřesení rozpadl.

Po uplynutí jednoho roku se Nepál vrátil k normálnímu životu a byl připraven přijmout cestující. UNESCO nadále pokračuje v iniciativách, které zajistí, aby se památníky vrátily k jejich nádheře. Chrámy v hlavním městě Nepálu a jeho okolních městech se pomalu přestavují.Hlavní turistické atrakce se začínají oživovat, ale stále chybí obvyklý turistický ruch, takže je tam kouzelně klidně.

 

Turistika

Projděte se po některé z nejlepších trekkingových stezek na světě. Pokhara je dobrodružství a brána do slavného okruhu Annapurna. 10-denní výlet do Annapurna Base Camp (4 320 m) vám umožní stát se tváří v tvář desáté nejvyšší horu na světě (8 091 m). Užijte si klid ve svěží Pokhara údolí, poté pokračujte směrem na sever k Jomsom, v horském okrese Mustang v Nepálu. Tato exotická země je považována za poslední baštu tibetské kultury. Projděte skrz skryté údolí Dolpy, navštivte starou Shrey Gompu a dotkněte se ledových vod z jezera Phoksundo. Vydejte se na cestu po valových vlnách a údolích národního parku Khaptad na západě.

Ve východním Nepálu, který je líp a tropičtější než západ, můžete vyrazit do národního parku Sagarmatha. Na jihu jděte do národního parku Chitwan, který je jedním z posledních útočišť bengálského tygra. Můžete také navštívit slavné zahrady Lumbini, místo narození Pána Buddhy.

 

Nejhorší letiště na světě

Lukla je vstupní branou do nejvyšší hory světa – Mount Everest (8 850 m). Přistání na letiště Tenzing-Hillary není pro ty, kteří mají strach z létání. Jedná se o jednu z nejstrmějších přístupových cest na světě. Pokud necháte oči otevřené, pohled z okna zůstane s vámi navždy. Jaký další adrenalin je, že přistává letadlo na malém přistávacím ploše jen 460 metrů dlouhé! Je menší než desetina standardní délky.

Létání do dráhy, která je jen 20 metrů široká, vyžaduje odvahu a přesnost. Letiště nemá řídící věž, radar nebo navigační zařízení. Piloti mohou záviset pouze na pohledu z jejich kokpitu. Vzhledem k tomu, že letiště je na horském hřebenu, když začnete sestupovat, musíte přistát. Pokud pilot nesprávně odhadne přistání nebo vzlet, není možnost mít druhý pokus.

 

Malá bohyně

Poznejte živou bohyni Kumari Devi v paláci Kumari Ghar na Durbaru v Káthmándú. V Nepálu existuje hinduistická náboženská tradice uctívání mladých dřívějších dívek jako projevů božské ženské energie.

Současný Kumari z Káthmándú je pětileté dítě Jibika Bajracharya. Jakmile zvolená dívka dokončí rituál očisty Tantric, její život převezme zcela novou postavu. Žije izolovaná a tajně, její rodina ji navštěvuje jen zřídka. Malá bohyně opustí svůj palác pouze při slavnostních příležitostech, jako v případě Indra Jatra, festivalu maskovaných tanečníků, náboženských zákonů, světla a barvy.

 

Krásná země, krásní lidé

Svět miluje Nepál nejen pro svou přirozenou krásu, ale i pro čestné, užitečné a laskavé lidi. Chodíte  po svěžích kopcích, procházíte kolem místních obyvatel, kteří vás zdraví pokřikem „Namaste“!

Většina lidí v Nepálu nemá elektřinu a základní věci. Proto si váží malých věcí, které život nabízí. Místní obyvatelé žijí s pozitivním postojem tváří v tvář jejich utrpení a doufají, že jednoho dne se cestující vrátí do Nepálu. Nepálci jsou jedni z nejpřátelštějších lidí, se kterými se někdy setkáte. Jděte a zažijte teplé nepálské pohostinství.

2019-01-20T11:08:11+00:00 20. Leden. 2019|