Amsterdam – Sal ( Kapverdy) – 5.200,-Kč

/Amsterdam – Sal ( Kapverdy) – 5.200,-Kč

Amsterdam – Sal ( Kapverdy) – 5.200,-Kč

Letenky ZDE

Departure: Mar 5, 12, 19
Return: Mar 12, 30, Apr 2, 6

Popřípadě vedle na Sao Vicente  více možnostíBooking.com

 

Nebo přes CK :

 .
.

 

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Kapverdy jsou souostroví sestávající ze 10 vulkanických ostrovů – Boa Vista, Sal, Maio a dalších, roztroušených v centrálním Atlantském oceánu
Boa Vista – Útulný ostrov
Boa Vista znamená „krásný výhled“. Krajina zde je charakterizována pouští a zkameněnými lesy. Nejvýchodnější a třetí největší ostrov Kapverd je plochá země. Ostré bílé duny Boa Vista se spojují s indigovými modrými moři. Deserto de Viana je písečná poušť v severozápadní části ostrova, východně od měst Rabil a Sal Rei. Tam je 55 kilometrů nedotčené, vzdálené pláže měkkého písku. Praia de Chaves a Praia de Santa Monica jsou považovány za nejkrásnější.
Východní část Boa Vista je tak osamělá a opuštěná, že v některých částech vůbec nikoho nevidíte. Osamělé pláže v této části ostrova jsou ideální pro dlouhé procházky. Můžete pozorovat mořské želvy, které kladou vajíčka na plážích.

Sal – nejslunější ostrov
V hnědém terénu Sal najdete pouště, suché údolí, spící sopky a kilometry písečných pláží. Ostrov je velmi plochý, s nejvyšší nadmořskou výškou pouhých 403 metrů (Monte Grande). To je důvod, proč mraky sotva mají šanci zůstat nad ním a spustit déšť. Po mnoho let byl ostrov centrem těžby soli, odkud pochází jméno Sal. Pedra Lume Salt Crater je příjemné místo k návštěvě. Můžete vstoupit do kráteru sopky a plavat ve velmi husté slané vodě jezera uvnitř.
Santa Maria je nejlidnatější město v hlavní turistické oblasti na jihu ostrova. Nejoblíbenější pláží je Praia de Santa Maria. Botanická zahrada Viveiro a Zoo a Funana Casa da Cultura stojí za návštěvu v Santa Maria.

Santiago – úrodný ostrov
Světlý a živý Santiago se pyšní písečnými plážemi, suchými stepními plochami a zelenými svahy Serra Malagueta. Největší a nejrozmanitější ostrov hostí hlavní město Praia. Je vhodné navštívit Farol de D. Maria Pia a Mercado de Sucupira, kde si můžete koupit vše od oblečení a africké tkaniny až a výrobky z tradičních řemesel. Nejlepší pláže na ostrově Santiago jsou Tarrafal a São Francisco.
Cidade da Ribeira Grande de Santiago (Cidade Velha) je historická stará pevnost, kterou UNESCO prohlásilo za světové dědictví UNESCO. Je zde mohutná pevnost Fortaleza Real de São Felipe. Navštivte Rua Banana s romantickými malými domy a Nossa Senhora do Rosário, nejstarší koloniální kostel na světě.

São Vicente – kulturní ostrov
Velmi suchý ostrov má neúnavně drsnou, hnědou krajinu ohraničenou černými lávovými skalami. São Vicente dominuje silný vrchol Monte Verde (750 m). Nejlepší pláží je Praia da Laginha.

Je to party ostrov, proslulý svými bujarými slavnostmi, jako je obrovský karneval Mardi Gras a srpnový plážový hudební festival. Kvůli mnoha námořníkům z celého světa vzniklo zde mnoho zvědavých hudebních stylů. São Vicente je domovem kulturního hlavního města Kapverd, Mindelo, kde se říká, že živá hudba je nejlepší. Živé přístavní město v severní části ostrova má bohatou britskou koloniální historii.
Fogo – vulkanický ostrov
Leťte z Praia nebo Sal na letiště São Filipe na ostrově Fogo. Fogo znamená oheň. Stoupající z oceánu do výšky 2829 metrů, vulkanická hora Pico de Fogo dominuje krajině ostrova jako nejvyšší převýšení Kapverd. Aktivní sopka vytvořila jedinečnou krajinu, kterou nejlépe prozkoumáte pěšky nebo na koni. Můžete vyrazit až k okraji z městečka Chã das Caldeiras nebo vyrazit do kráteru dlážděnou cestou, kde můžete strávit spartánskou noc v místním ubytovacím zařízení. Nezapomeňte ochutnat víno, které pochází z nedalekých vinic. Navštivte historické město São Filipe a kupte si slavnou kávu Fogo.

 

  Více informací o destinaci ZDE

 

2019-01-13T16:51:00+00:00 8. Leden. 2019|