Barcelona – Cancún – 8 tis. Kč

/Barcelona – Cancún – 8 tis. Kč

Barcelona – Cancún – 8 tis. Kč

Letenky ZDE

převážně únor- duben

 Booking.com

 

 

Nebo zájezd přes české či německé CK :

 

 

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Mexiko je velmi pestrá a rozmanitá země s atrakcími od starověkých chrámů až po moderní módní střediska! Cancun vás zapůsobí svým krystalickým vodním pobřežím Karibského moře, skvělými plážemi a tropickou přírodou.
Cenotes
Některé z nejdůležitějších a neobvyklých přírodních divů Yucatanu jsou „cenotes“ – podvodní závrty tvořené zhroucením porézního vápencového podloží. Ti, kteří se chtějí vychladnout ze slunce, mohou plavat ve velkých studních, kde Mayové komunikovali se svými bohy. Ve skrytých lokalitách existuje více než 6000 bazenů podzemních vod, přičemž pouze 2400 bylo skutečně studováno a registrováno.

Cenote Ik-Kil, poblíž Chichén Itzá, je dokonale kulatý bazén s neuvěřitelnými visícími vinicemi a vodopády. Přístup je bezpečný a snadný – velké schodiště vás vede dolů po schodech do vody. Sac Actun je podvodní jeskynní systém, který se nachází nedaleko vesnice Tulum. Nejbližší cenote do Méridy je Xlacah, která se nachází v mayské lokalitě Dzibichaltún. Cenote Zaci se nachází v centru města Valladolid. Třetina z nich je pokryta stalaktity a stalagmity. Na jihovýchod od Valladolidu jsou ještě dvě cenoty: X’Quequén a Samula. V Playa del Carmen se nachází Cenote Chaak Tun. Město Cuzamá je také známé pro velké množství cenot.

Podmořské muzeum umění (MUSA)
Když hurikány a tropické bouře zničily korálový útes v Mexiku, vznikla myšlenka na ponoření 500 soch živé velikosti na mořské dno, aby mořské prostředí bylo místem pro kolonizaci a obývání. V roce 2009 se ve vodách kolem Cancúnu, Isla Mujeres a Punta Nizuc vytvořilo monumentální podmořské současné muzeum umění MUSA (Museo Subacuático de Arte).
Všechny sochy jsou vyrobeny ze speciálních materiálů používaných k podpoře obnovy přírodních útesů. Některé z těchto neuvěřitelných soch lze vidět ze skleněného dna nebo dosáhnout šnorchly (v hloubce 4 m).

Starobylá města
Merida, založená na místě starobylého města T’ho, byla centrem mayské kultury v Yucatanu. Španělští conquistadori zničili pět starověkých pyramid a využili své zříceniny k vybudování Meridiny katedrály a dalších budov. Pozůstatky pre-hispánského města Mayapan jsou jen 40 kilometrů od Merida.
Majestátná Chichén Itzá je samozřejmostí pro návštěvy mayských zřícenin. Toto archeologické naleziště dominuje stepní pyramida El Castillo, známá také jako chrám Kukulcan, postavený předkolumbovskou civilizací Mayů. Zříceniny Tulum jsou jediné postavené u moře, takže po vyhlídkách můžete jít dolů na pláž pro osvěžení. Coba je mnohem větší místo než Tulum a Uxmal je méně přeplněný a má více zajímavých zřícenin. Ek ‚Balam je známý pro několik chrámů, dva paláce a velkou pyramidu.
Nejlepší pláže v Yucatanu
Zatímco v Cancúnu, byste měli navštívit Playa Delfines, který se nachází v Zona Hotelera. Jako poslední pláž podél bulváru je zřídka přeplněná. Isla Mujeres je ostrov poblíž pobřeží s překrásným Playa Norte.
Mexické jméno pro pobřežní oblast Atlantiku na poloostrově Yucatán je „Riviera Maya“. Šnorchlujte a plavete s želvami přímo u ohromující pláže v Akumalu. V Tulum můžete relaxovat v bílém písku Playa Paraiso. Pokračujte směrem na jih, abyste navštívili pláž Maya Chan v Mahahualu a plavat v Laguně de Bacalar (jezero sedmi barev). Tato 60-kilometrová laguna s křišťálově čistou vodou a bílým písčitým dnem se často nazývá jezero, ale ve skutečnosti je to řada vodních cest, které nakonec vedou k oceánu.

 

  Další informace o destinaci a zájezdy ZDE:

a

další informace fota, počasí a aktivity

2019-01-25T16:13:04+00:00 25. Leden. 2019|