Berlín – Aqaba – od 55 EUR

/Berlín – Aqaba – od 55 EUR

Berlín – Aqaba – od 55 EUR

Letenky ZDE

listopad – březen

 

 

Nebo celý zájezd přes CK :

 Booking.com

 

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Aqaba.
Známá svou autentickou kulturou Středního východu a pohostinnými místními obyvateli, Jordánsko je zemí fascinujících kontrastů a historie. Kromě legendárních skalních chrámů Petry a místa, kde byl Ježíš Kristus pokřtěn, můžete prozkoumat římské, osmanské, perské a egyptské památky, stejně jako pouště a plážové letoviska.
Vychutnejte si nádherné západy slunce na nejnižším místě na zemi, obklopené stoupajícími horami a zlatými písečnými dunami. Celá oblast na jordánských březích je posetá s plážemi a resortovými hotely, zatímco jižní část Mrtvého moře je převzata minerálními odpařovacími bazény.
Petra
Tento světově proslulý archeologický areál, který se nachází v jižní části srdce země, přibližně 3 hodiny jízdy od Ammánu, byl poprvé obýván ve 4. století před naším letopočtem. Byl to předchůdce hlavního města prosperující arabské civilizace. Nádherné skalní útvary a chrámy. Toto úžasné starobylé město bylo jedním z nejdůležitějších obchodních základen v regionu.
Vyřezávané Nabataovské zříceniny Petry se skrývají v skalnatých horách mezi řadou průchozích průchodů, které jsou opravdovým zážitkem k prozkoumání. Dnes je tato neuvěřitelná lokalita známá pro své role ve filmech jako ‚Indiana Jones a poslední křížová výprava‘, ‚The Mummy Returns‘ nebo ‚Queen of the Desert‘.

Wadi Rum
Toto rozsáhlé pouštní údolí (wadi) na východních okrajích Aqaba je jistě jednou z nejúžasnějších přírodních divů v Jordánsku. Mýtické petroglyfy vytesané do měkkého pískovce skal jsou důkazem skutečnosti, že tato oblast byla obývána tisíce let. Tato chráněná památková rezervace UNESCO s mohutnými monolity byla vybrána jako kulisa pro mnoho filmů (např. „Lawrence of Arabia“, „Prometheus“, „Transformers: Pomsta padlých“ a „Marťané“).
Nenechte si ujít příležitost zůstat v jednom z mnoha beduínských táborů. Výlet do Wadi Rum vidět dechberoucí Bílou poušť, Khazali Canyon, Um Frouth Rock Bridge, Al Mahama a Lawrenceův pramen. Projížďka velbloudů, které sledují východ slunce na písečných dunách zářícím oranžově a červeně, je zážitek, na který nezapomenete.

Ammán
Hlavní město Jordánu nabízí bohaté množství archeologických pokladů. Projděte vinoucími se ulicemi v hektickém centru města. Podívejte se na mozaiku a minaret mešit, které tvoří slavnou oblast Al Balad. V Abdali najdete elegantní kavárny a butiky.
Kolosální římský amfiteátr v centru města, pozůstatky opevnění Ammonite a citadela Jabal al-Qal’a jsou nezbytnými památkami Ammánu. Můžete navštívit také Královské automobilové muzeum, Jordánské muzeum a Rainbow Street. Chcete-li zažít noční scénu a moderní umění Ammánu, jděte do centra města.

Al-Maghtas
Nachází se na hranici mezi Izraelem a Jordánem na nejvzdálenějším východním okraji země, Al-Maghtas (což znamená „křest“ v arabštině) je pravděpodobně jedním z nejdůležitějších biblických památek na světě. Tato oblast na řece Jordán je všeobecně považována za místo, kde byl Ježíš pokřtěn. Přidáno do Seznamu dědictví UNESCO jako místo křtu „Bethany za Jordánem“, pomalu se stává vysoce postaveným poutním místem pro křesťany.
Ve vykopaných lokalitách na břehu Jordánu, jenž je severně od místa, kde se řeka vypouští do Mrtvého moře, najdete starobylé zříceniny několika kaplí, bazénů křtu a jeskynní, což jsou odborníky, považováni za důkazy prvních křesťanů, kteří si připomněli toto bod. Na tomto místě se nachází zajímavá škála židovských a křesťanských náboženských pozůstatků, římské stavby a ortodoxní kláštery z dob Osmanů a Mamluků.

Mrtvé moře
Vychutnejte si nádherné západy slunce na nejnižším místě na zemi, obklopené stoupajícími horami a zlatými písečnými dunami. Celá oblast na jordánských březích je posetá plážemi a hotely, zatímco jižní část Mrtvého moře je zaplněna minerálními odpařovacími bazény.Oblíbená aktivita zde je ležet na povrchu Mrtvého moře.

2019-08-22T18:11:19+00:00 22. Srpen. 2019|