Berlín – Manila ( Filipíny ) – 10 tis. Kč

/Berlín – Manila ( Filipíny ) – 10 tis. Kč

Berlín – Manila ( Filipíny ) – 10 tis. Kč

 

Pouze letenky ZDE

16 Nov – 3 Dec, 25 Nov – 12 Dec, 1-12 Dec, 9-24 Dec, 9-25 Dec, 9-22 Jan, 10-22 Jan, 13-25 Feb, 14 Feb – 3 Mar, 5-19 Mar, 12-26 Mar, 14-26 Mar

 

 

 

 

Nebo celý zájezd:

 

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

 

Existuje spousta důvodů k návštěvě Filipín! Tato úžasná destinace nabízí téměř vše, co potřebujete: pláže na světové úrovni, úžasné podmínky pro vodní sporty, ohromující hory a sopky, spolu s jeskyněmi a rýžovými terasami, které můžete prozkoumat.
Úžasná krajina
Navštivte Legazpi, na jihu ostrova Luzon, abyste viděli dokonalý kužel majestátní sopky Mayon (2463 m) a zříceniny Cagsawa Church. 460 km severně od Manily, najdete vesnici Banaue, obklopenou rýžovými poli Batad. Pohybem nahoru a dolů po rýžových terasách v této dech beroucí scenérii je opravdu jedinečný zážitek! Tato pole byla postavena zhruba před 2000 lety Číňany.
Na ostrově Bohol, u Cebu, uvidíte nejpodivnější krajinu! Plocha je posetá s více než 1260 tzv. Chocolate Hills. V suché sezóně tráva vytváří geologické útvary čokoládově hnědé. Na ostrově Bohol je také svatyně, kde se můžete setkat s nejmenším primátem světa!

Boracay
Ať už hledáte vzrušující noční život nebo úžasné vodní aktivity, vyrazte do Boracay. 4 km písečná pláž White Beach je obvykle přeplněná. Mnoho klidnější pláže Yapak (Puka Shell Beach) je známá pro bílé skořápky. Klidná pláž Diniwid a pláž Bulabog jsou také příjemným místem k odpočinku. Samostatná oáza Balinghai Beach je ideální pro svatební hostiny. A nezapomeňte si dopřát masáž s výhledem na moře!
Palawan a Coron
V Palawan najdete malebné laguny a nádherné pláže v nedotčeném prostředí. Ohromující pláž Nacpan (15 km severně od El Nido) je dlouhý úsek čistého, měkkého písku s množstvím palmových stromů. Vyjděte na kopec a podívejte se na dvojitou pláž. Projeďte se lodí do podzemní řeky Puerto Princesa nebo jeďte na jeden z nedalekých ostrovů.
Dvojitá laguna a jezero Barracuda jsou nejdůležitějšími místy na ostrově Coron. Okouzlující jezero Kayangan s tyrkysovou vodou.. Návštěva nedotčené pláže na ostrově Malcapuya je nádherným zážitkem. Jsou tam perfektní podmínky pro šnorchlování v korálovém útesu s barevnými rybami.
Latinská Amerika v Asii
Filipíny jsou španělskou kolonií asi 330 let. Římský katolicismus je dominantním náboženstvím a místní měna je peso. Uvidíte úžasné kontrasty kultur – Malajsie, islámské, španělské, čínské a americké. Filipínci, kteří mluví více než 150 jazyky a dialekty, patří k nejpřátelštějším a nejpřátelštějším národům na světě!
V celé zemi se konají stovky barevných festivalů. Mnoho z těchto svátků je spojeno s římskokatolickým kalendářem. Ati-Atihan Festival, týdenní street party v Kalibo, je místní mardi gras, vrcholící v třetí letošní neděli.
Další místní tradice je kontroverzní rekonstrukce Ukřižování, která se koná každý Velký pátek v rámci místního dodržování Svatého týdne. Poblíž konce postního období stovky Filipínců procházejí ulicemi, které nesou těžké dřevěné kříže a bičují zády, dokud krvácí v napodobení Ježíšova Kristova utrpení a smrti.
Jídlo
Filipínská kuchyně je těžce ovlivněna španělskými, stejně jako dalšími tradicemi přizpůsobenými původním složkám a místním zvykům. Jídla se pohybují od velmi jednoduchých, jako je „kuřecí (nebo vepřové) adobo“, marinovaný ve směsi sójové omáčky a octa, do propracovaných pael a kokid. Očekávejte spoustu čerstvých ryb a chutných dezertů. Nezapomeňte zkusit „koktejl weng weng“ a jíst durian, páchnoucí král ovoce, v mnoha asijských zemích zakázaných stejně jako v hotelech a veřejné dopravě.
Jeden z nejpodivuhodnějších a nejznámějších pokrmů na ulici, které můžete vyzkoušet na Filipínách, je balut – vyvíjející se kachní embryo vařené nebo smažené či naložené s nádechem octa. Délka inkubace před vařením oplodněného ptáka je záležitostí místních preferencí, ale obecně se pohybuje mezi 14 a 21 dny. Toto tradiční občerstvení je společné pouliční jídlo a také se prodává v obchodech a nákupních střediscích.

 

Více informací o destinaci Filipíny zde

a zde

další informace fota, počasí a aktivity

.

.

2018-10-19T15:00:30+00:00 19. Říjen. 2018|