Berlín ( Mnichov, a jiné) – Guatemala – 10.200,-Kč

/Berlín ( Mnichov, a jiné) – Guatemala – 10.200,-Kč

Berlín ( Mnichov, a jiné) – Guatemala – 10.200,-Kč

Letenky ZDE

Mar 11-24, 12-24, Apr 24 – May 12, Apr 29 – May 13, May 9-20, 15-27, Jun 6-17, 13-20

 

 Booking.com

Nebo zájezd přes CK ?

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Jezero Atitlan

Nejhlubší jezero ve Střední Americe, plnící obrovskou kalderu, má maximální hloubku asi 340 metrů Tento nádherný zázrak přírody je obklopen třemi sopkami – San Pedro, Toliman a Atitlan. Užijte si zelené kopce, kukuřičná pole a tradiční mayské města. Pěší turistika v okolí Volcan San Pedro za absolutně úchvatný výhled na jezero a okolní města pod ním.

Výlety lodí vás mohou dopravit do některé z malých jezerních vesnic – to nejlepší místo, kde můžete vidět barevné regionální kostýmy lidí z vysočiny. Na západě země lidé stále nosí tradiční ruční oděv, známý jako huipil. Není těžké obdivovat, jak před stoletími přežívala předkolumbijská kultura, spolu s domorodými jazyky a starými mayskými náboženskými rituály.

Semuc Champey

Navštivte mohutné přírodní vápencové útvary se stupňovitými bazény, které se nacházejí hluboko v džungli nedaleko Lanquína. Podívejte se na kaskádovité tyrkysové laguny, vychutnejte si houpačky lana nebo skočte z můstku do osvěžující smaragdové vody.

Můžete také navštívit jeskyně Kan’Ba  labyrint, kde budete plavat v podzemní řece a  držet svíčku nad vodou, aby se osvětlila.

Mayské města

V srdci mayského světa byste měli navštívit mohutné pyramidy Tikalu. Prozkoumejte starobylé památky v lese, s opicemi a tukany létajícími nad hlavou.

Jako místo narození a srdce starých Mayů je Guatemala v mnoha ohledech definována dědictvím této rané civilizace. Je to plné stovek dalších archeologických nalezišť, jako je Yaxha (poblíž Tikal), Iximche (poblíž Antiguy a jezera Atitlán), Kaminaljuyu (město Guatemala), Quiriguá (jihovýchodní Guatemala), Aguateca (mezi Antiguou a Tikal) El Mirador (hluboko v džungli severní Guatemaly)

Aktivní sopky

Více než 33 vulkánů rozptýlených po celé zemi. Sledujte světle červené lávu vytékající z Volcán Pacaya, které se nachází asi hodinu od Antiguy. Je to jedna z nejvíce přístupných sopek v Guatemale. Vyjděte na vrchol, abyste viděli řeku ozařující se roztavenou lávou.

Brzy ráno se můžete vydat na stezku Acatenango, což je stratovulkán nedaleko Antiguy, a sledovat východní výbuch popelu a kouře u Volcán de Fuego. Můžete také vyrazit na Santiaguito, vysoce aktivní sopku, která se chvěje každých 45 minut.

Antigua Guatemala

Navzdory nesčetným zemětřesením, záplavám a požárům jsou hlavní památky Antiguy stále zachovány jako zříceniny. Nachází se mezi třemi vulkány, toto malebné město se může pochlubit koloniální architekturou s dlážděnými uličkami, oblouky, fontány, staré kostely a kláštery. Tisíce studentů jazyků přijíždí každý rok, aby se učili španělsky.

Navštivte Casa Santo Domingo, Iglesia de La Merced a Arco de Santa Catalina. Vyjděte na Cerro de la Cruz, který se nachází na severním konci města. Nenechte si ujít Catedral de Santiago na východní straně centrálního náměstí – jeho bílá fasáda je večer krásně osvětlená. Během Svatého týdne překvapí úžasné přehlídky  koberců květin v ulicích Antiguy.

Chichicastenango

Nachází se mezi dvěma a třemi hodinami jihozápadně od města Guatemala, „Chichi“ je domovem živého domorodého trhu s obrovským množstvím místních látek, textilu, oděvů, masek, dřevěných předmětů a keramiky. Ujistěte se, že sem přijedete ve čtvrtek nebo neděli, kdy to tu opravdu ožije. Kupte si nějaké autentické mayské věci, zkuste tradiční gastronomii, ovoce a zeleninu.

Nenechte si ujít barevný hřbitov a kostel svatého Tomáše, který se nachází v jihovýchodním rohu centrálního náměstí, kde věřící kombinují starověké mayské rituály s náznakem katolicismu.

2019-01-17T21:27:06+00:00 17. Leden. 2019|