Berlín – Sydney – 14.500,-Kč

/Berlín – Sydney – 14.500,-Kč

Berlín – Sydney – 14.500,-Kč

Letenky ZDE

září – březen

 Booking.com

 

Nebo přes CK:

 

 

Z divoké krajiny Outback nebo Snowy Mountains až po kosmopolitní města jako Sydney, Melbourne nebo Brisbane se seznámíte s původní domovskou krajinou a současným uměním a kulturou. Prozkoumejte Velký korálový útes, prohlédněte si slavnou endemickou divočinu nebo si projděte na stovkách pláží, které dělají tuto destinaci vyhledávanou surfaři!
Jižní Austrálie
Tato část v jižní centrální části Austrálie nabízí vína světové úrovně, bezkonkurenční gurmánské produkty a jedinečnou rodnou přírodu. V této obrovské zemi suchých travnatých plání a drsných kopců najdete pštrosy, klokany a orly. Navštivte Cleland Wildlife Park nebo Breakaways Conservation Park. Prozkoumejte Coober Pedy – opal-těžební město, kde lidé žijí v podzemí. Můžete si prohlédnout podzemní kostel Catacomb.
V Adelaide byste měli navštívit centrální trh, botanickou zahradu a zoologickou zahradu. Piknik v odlehlé zátoce nebo si vychutnejte nádherné pláže a surfování světové úrovně. Můžete plout na ostrov Kangaroo pro objevování Národního parku Flinders Chase, Seal Bay Conservation Park a Raptor Domain. Třetí největší ostrov v Austrálii se může pochlubit nedotčenými plážemi, drsnými pobřežními scenériemi, fascinujícími skalními útvary a jeskyněmi

Nový Jížní Wales
Vidět Sydney z trajektu je jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat město. Navštivte přístavní most a projděte se od opery do královských botanických zahrad. Podívejte se na vrak lodi SS Ayerfield, který je uzamčen v zátoce Homebush a předjíždí se svěžím lesy mangrovových stromů.
Prozkoumejte národní park Mungo naplněný prehistorickými fosiliemi desítky vyhynulých druhů. Navštivte Bayon Bay a maják Cape Byron. Projděte 800 schodů dlouhé schodiště, které vedou ze základny Jamisonského údolí až k slavné formaci tří sester.
Victoria
Navštivte Královské botanické zahrady a svatyni vzpomínek v Melbourne. Vydejte se na dobrodružství Great Ocean Road a zažijte jednu z nejkrásnějších pobřežních cest na světě. Podívejte se na tyčících se 12 apoštolů a Loch Ard Gorge v národním parku Port Campbell. Obdivujte ohromující pobřeží na Great Ocean Walk, koaly a pštrosy na Tower Hill.
Navštivte Národní park Great Otway , podívejte se na deštný prales a také na šedé klokany a bažiny. Podívejte se na skalní útvary Nobbies, domov největší populace tuleňů v Austrálii. Vydejte se podél vinutého Cliff Drive do Národního parku Blue Mountains. Vydejte se na Phillip Island a podívejte se na noční Penguin Parade.
Tasmánie
Vydejte se na Mount Amos a vychutnejte si panorama zálivu Wineglass. Navštivte národní park Lake St. Clair a projděte se kolem jezera Dove pod mohutnými věžemi Cradle Mountain. Objevte Tasmánskou ďáblovou svatyni (Devils @ Cradle), ve které žijí ohrožené masožravé vačnatci. Pokud se vám líbí příroda, můžete také prozkoumat Cataract Gorge Reserve, Nut State Reserve, Freycinet National Park nebo Bonorong Wildlife Sanctuary.

Z Hobartu můžete zajet na výlet na poloostrov Tasman a historické místo Port Arthur, které je součástí seznamu Australských konvistů, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštivte vyhlídky na vyvýšených mořských útesech Cape Pillar na Desolation Island a vstupte do hlubokých mořských jeskyní. Sledujte delfíny, mořské ptáky a tuleně. Obdivujte dlažbu Eaglehawk Neck Tessellated – mimořádný geologický zázrak, který se podobá člověku vyrobené dlažbě.

Nejlepší pláže v jižní Austrálii
V Novém Jižním Walesu byste měli jít do Manly Beach a Balmoral Beach. V Sydney se můžete vydat pobřežní procházkou z Bondi na Coogee Beach. Navštivte Hyams Beach, obklopený národním parkem Booderee, na jižním břehu zálivu Jervis. Přejděte na ostrov Lorde Howe, abyste se uvolnili na Ned’s Beach. Pláž Nobbys v Newcastlu je oblíbeným místem na plavání pro rodinné skupiny a pro ty, kteří se učí surfovat.
Objevte záliv Wineglass Bay v Tasmánii, který je jedním z nejlepších pláží na celém světě. Ve Viktorii si můžete vybrat Brighton Beach v Melbourne s okouzlujícími, vícebarevnými koupacími boxy. Je to ideální místo pro plavce, slunce a surfisty. St Kilda a Williamstown Beach také stojí za návštěvu.
Pokud jste skutečný průzkumník, může to být čas, kdy vyrazíte na Nový Zéland! Vychutnejte si nádhernou krajinu, projděte na sjezdovkách, odpočiňte si v horkém bazénu a vyražte na památky. Objevte nádherné lesy, hory, fjordy, jezera a pláže. Nový Zéland je plný zážitků. Na této planetě není mnoho míst, kde jsou cestující tak dobře zajištěni.
Waitomo Glowworm (Severní ostrov)
Nový Zéland má jedny z nejhezčích a velkolepých jeskynních systémů na světě. Vyzkoušet světově proslulé jeskyně Glowworm je opravdu jedinečný zážitek, který by měl být na vašem seznamu! Od listopadu do března můžete procházet nebo proplout úžasnými jeskyněmi Waitomo, známými svou populací Arachnocampa luminosa – drobný hmyz, který vyzařuje jejich nezaměnitelné luminiscenční světlo. Tento druh se nachází výlučně na Novém Zélandu. Jsou zde organizované zájezdy, které zahrnují plavbu lodí přes hvězdné krajiny divů Glowworm Grotto. Loď vás zaveze do podzemní řeky Waitomo, kde jediné světlo pochází od žhavých červů a vytváří oblohu živých světel.
Glowworm Grotto je součástí systému Waitomo Caves, který zahrnuje jeskyně Ruakuri a jeskyni Aranui, s několika malými podzemními jezery.

Turistická oblast Tolkien (Severní ostrov)
Dramatická scéna Nového Zélandu se objevila v řadu mezinárodně uznávaných filmů – nejznámější je Trilogie Pán prstenů a Hobitská trilogie. Mnoho aktivit a atrakcí, jako je Weta Studios a Hobbiton Movie Set, nabízí možnost vidět místo natáčení. Malebný Hobbiton se nachází asi 8 kilometrů západně od Hinuera a 10 kilometrů jihozápadně od Matamaty v Waikato. Vychutnejte si skutečnou Středozem v malebném ovčím hospodářství o rozloze 1250 akrů s nádherným výhledem na Kaimaiské útesy. Podívejte se na Bag End, kde začínali své dobrodružství Frodo a Bilbo , jako byste procházeli kolem skutečné vesnice Hobbit. Ztratit se mezi hobitovými otvory a navštívit Green Dragon Inn, mlýn, dvojitý klenutý most a stromový strom.
Tongariro Crossing na centrálním severním ostrově vás provede, místem kde se natáčel Mordor v Pánu prstenů. Ngauruhoe sopka je známá jako Mt. Doom v trilogii.

Moeraki Boulders (Jižní ostrov)
Při jízdě po pobřeží Severního Otagu byste měli zastavit, abyste se dívali na úžasné balvany Moeraki – záhadně sférické kameny roztroušené po pláži Koekohe u Moeraki. Tyto balvany jsou ve skutečnosti kalcitové konkrementy, původně vytvořené v sedimentech mořského dna asi před 65 miliony let. Některé balvany váží několik tun a mají průměr až 3 metry.

Prakticky shodné sférické balvany, nazvané Koutu Boulders, se nacházejí na plážích, ve skalách a na břehu přístavu Hokianga, mezi body Koutu a Kauwhare (North Island).

MBaby seals (Jižní ostrov)
Ohau Stream Walkway, nacházející se 1, 27 km severně od Kaikoura, je 280 m stezka, která vám dává možnost vidět tulení mláďata. V chladnějších měsících se můžete vydat krátkou procházkou od parkoviště až po malý malebný vodopád, kde můžete sledovat rozkošné tulení mláďata, která se vydala z oceánu. Spousta tuleňů sem přichází, aby si zahráli v malém idylickém bazénku. Snažte se, abyste na Ohauském potoku neudělali větší hluk a nevcházejte do vody!
Pláž Wharariki, která se nachází západně od mysu Farewell, je obrovská otevřená písečná pláž, kde můžete v zimních měsících pozorovat také tulení mláďata.

Milford Sound (Jižní ostrov)
Nachází se na západním pobřeží jižního ostrova, Milford Sound (Piopiotahi) je místem, kde se z moře vynořují velkolepé hory. Krásný fjord hluboko uvnitř národním parku Fiordland je na Novém Zélandu nejvíce ohromující přírodní atrakcí. Objevte krásu této nedotčené scénické destinace, kde hory potkají vodu s výrazným efektem. Popsal Rudyard Kipling jako osmý zázrak světa, Milford Sound byl vymodelován ledovci během ledové doby. V deštivých a bouřlivých dnech můžete obdivovat hru větru s mnoha vodopády v Milford Sound, některé s výškou až 1000 metrů.
Můžete si rezervovat malebnou plavbu lodí, projížďku na kajaku nebo se potápět ve fjordu, nebo jen zajít do Milford Sound a vyrazit na vzrušující výlet po horách. Chcete-li se dozvědět více o místním mořském životě, navštivte podvodní observatoř v Harrison Cove.

Pláž s horkou vodou (North Island)
Nový Zéland je geologický bod a má spoustu aktivních sopek, gejzíry a horké prameny. Pláž s horkou vodou, s přírodními prameny bublající skrz zlatý písek, patří k nejoblíbenějším geotermálním atrakcím. Nachází se v Mercury Bay, na východním pobřeží poloostrova Coromandel, přibližně 12 kilometrů jihovýchodně od Whitianga.
Je to místo, kde si můžete vytvořit vlastní horký bazén, jen pár metrů od osvěžujícího Tichého oceánu. Stačí si vyhrabat jámu do písku a nechat horkou vodu uniknout na povrch a vytvořit lázeňský bazén. V místních kavárnách si můžete pronajmout motyku nebo lopatu. Přirozeně zahřátá minerální voda s teplotou až 64 ° C (147 ° F) vyvěrá ze dvou podzemních trhlin, které se nacházejí v blízkosti skal na jižním konci pláže.

 

  Další informace o destinaci ZDE

 

a zde

http://top-letenky.eu/our-destination/australia/

2018-05-27T20:31:33+00:00 26. Květen. 2018|