Bratislava – Korfu – 29 EUR

/Bratislava – Korfu – 29 EUR

Bratislava – Korfu – 29 EUR

Letenky ZDE  

duben-květenBooking.com

 

Nebo přes české a německé CK :

 

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Řecké ostrovy patří k nejlepším středomořským destinacím. Se stovkami ostrovů na výběr, to může být trochu dilema.
Korfu
Tento Iónský ostrov nabízí okouzlující stará města, bílé domy, byzantské kostely a zbytky benátských pevností a řeckých chrámů. Na Korfu objevíte některé z nejkrásnějších řeckých písečných pláží, některé ještě nedotčené.
Navštivte slavný Canal D’Amour s jedinečnými skalními útvary. Podle tradice se brzy ožení manželé, kteří se plavou úzkým kanálem. Projděte staré ulice římské vesnice Kassiopi a navštivte starou Perithii, známou jako nejstarší vesnička ostrova. Nezapomeňte na pláž Chalikounas.

Kréta
Největší z řeckých ostrovů je bohatá na archeologickou a mytologickou historii. Místo kde se narodil Zeus, se může pochlubit řadou starobylých ruin a kulturních památek. Kréta je proslulá nádhernými plážemi i pulzujícími městy. Tento středomořský klenot má také malebné hory a rokle.
Vychutnejte si okouzlující atmosféru starého benátského přístavu Chania nebo pevnosti Rethymonon. Navštivte ohromující lagunu Balos a jednu z úžasných minoanských ruin. O majestátní Mt. Ida se říká, že je domovem , kde se narodil král olympských bohů.

Zakynthos & Kefalonia
Obklopen čistou modrou vodou Jónského moře, Zakynthos je jedním z nejslunnějších ostrovů ve Středozemním moři. Tato unikátní destinace, která se nachází u západního pobřeží Řecka, je proslavená pro svou pláž Navagio, známou též jako vrak lodi. Jeden z nejvíce fotografovaných pláží na světě je přístupná pouze po moři. Voda kolem Navagia má často intenzivní modrou barvu kvůli četným sirnatým jeskyním kolem pláže. Rozmanitost krajiny Zakynthos vedla k různým typům pláží: v jihozápadní části ostrova jsou písečné pláže v odlehlé zátoce, stejně jako drsné útesy v západní části ostrova.
Zelený ostrov Kefalonia byl domovem Odyssea, legendárního krále. Prozkoumejte okouzlující jeskyně Drogarati, odpočiňte si na jednom z plážových zátok nebo se plavte do Ithaky na lodi se skleněným dnem a vychutnejte si safírovou vodu. Užijte si starobylé artefakty v archeologickém muzeu v Argostoli, hlavní město Cephalonia.

Mykonos
Mykonos je známý jako kosmopolitní destinace. Tento oblíbený ostrov v Egejském moři nabízí svým návštěvníkům vynikající zlaté písečné pláže a nejživější noční život. Vychutnejte si výhled na ostrovy Kyklady, trochu soukromí na severních plážích nebo na jižním pobřeží pro párty.

V malebném městě Chora (město Mykonos), hlavním městě ostrova, můžete vidět typickou řeckou architekturu s úzkými dlážděnými ulicemi a malými kostely. Díky přísným stavebním předpisům Mykonosu zůstává jeho tradiční cykládní architektonický styl a charakter pevně zachován. Slavní ostrovní větrné mlýny a světlé bílé domky jsou jeho nejznámějšími památkami.

Rhodos
Největší a nejpopulárnější z dvanácti Dodekanských ostrovů se pyšní významnými archeologickými památkami a muzei. Tento krásný ostrov, který se nachází nedaleko pobřeží Turecka, obsahuje mnoho historických pokladů, jako je Apollónův chrám a Lindosova akropole. Rhodos má také oblíbené pláže a okouzlující vesnice s přátelskými místními obyvateli.
Navštivte Rhodos – zachované středověké město, které sedí na severu ostrova. Obdivujte impozantní Staré Město s palácem guvernéra a loukou Rhodes – starobylým řeckým obloukovým mostem.

Santorini
Velkolepý vulkanický ostrov s bílými domy je jedním z nejromantičtějších míst na světě. Santorini je známá svými nádhernými výhledy, luxusními středisky a svou vlastní aktivní sopkou.
Ostrov nabízí pláže s černým pískem se safírovými vodami a impozantní krajinou s lesknoucími se bílými budovami. Navštivte provinční vesnici Imerovigli a krásnou Oia, proslulou svými nádhernými západy slunce. Fira, hlavní město Santorini, je spojením benátské a cykládské architektury. Pokud připlujete po moři, můžete vzít lanovku z přístavu nebo alternativně vyrazit na mule do 588 cikcak cestiček.

Kos
Jeden z nejoblíbenějších destinací v Řecku, ostrov Kos se nachází na jihovýchodní straně Egejského moře. Okouzlující pláže, proříznuté svěžími údolími a všude pozůstatky historické minulosti, Kos je ostrov nekonečných překvapení a pestrých pokladů.

2019-03-03T17:36:01+00:00 3. Březen. 2019|