Brusel – Mombasa ( Keňa) – 6.600,-Kč

/Brusel – Mombasa ( Keňa) – 6.600,-Kč

Brusel – Mombasa ( Keňa) – 6.600,-Kč

 

Letenky ZDE

 

např: 15.3. -22.3.

 

 Booking.com

 

Nebo přes české či německé CK:

 
 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Jedná se o skvělou příležitost vyrazit do přírody prozkoumat africké savany v Keni. Buďte první mezi svými přáteli, kteří uvidí nádhernou africkou přírodu, fotografují nejnebezpečnější zvířata na světě a uvolní se na tropickém pobřeží Indického oceánu!
Pláže
Asi hodinu na jih od Mombasy, Diani Beach je hlavním letoviskem na pobřeží Keni v Indickém oceánu. Pláž je asi 10 km dlouhá. Diani je známá svým šumivým bílým pískem, rozsáhlými korálovými útesy, svěží zelení a černobílými opicemi colobus. Je to také oblíbená kitesurfingová lokalita.
Malindi je středisko, které se nachází 120 km severovýchodně od Mombasy, kde cestující přijíždějí na bílé písky Watamu Beach a potápějí se mezi korálovými útesy Malindi a Watamu Marine National Parks. Na sever od Mombasy, Nyali a Bamburi Pláže také stojí za zastavení, zatím co bílé prameny Shelly, Tiwi, a Diani pláže jsou populární místa jižně od Mombasa.
Jezero Naivasha
Toto sladkovodní jezero, které se nachází na nejvyšším bodě údolí Great Rift, je známé pro bohatou rozmanitost volně žijících živočichů. Více než 400 druhů ptáků, včetně afrických orlů, bylo zde zaznamenáno .
Vydejte se na prohlídku lodí a podívejte se na hrochy, které se houpají ve vodě. Můžete také obdivovat divoká zvířata pasoucí se po okrajích jezera. Jsou tam dvě menší jezera v okolí: Lake Oloiden a Sonachi, zelené jezero kráteru.
Ostrov Lamu
Navštivte malý okouzlující ostrov Lamu, který se nachází 341 km severovýchodně od Mombasy. Ostrovu se podařilo zůstat nedotčený masovou turistikou. Neexistují žádné silnice, a proto je na ostrově jen málo motorových vozidel. Osly a dhow lodě se používají k přepravě zboží a materiálů.
Seznam světového dědictví UNESCO, Lamu Staré Město je nejstarším obytným městem v Keni s původem z 12. století. Projděte se po labyrintu ulic a podívejte se na stavby z korálových kamenů s vyřezávanými dřevěnými dveřmi, verandami a skrytými nádvořími. Prozkoumejte Lamuovo muzeum, pevnost Lamu a svatyni osla.
Nairobi
Chcete-li zažít barevnou koloniální historii Keni, jděte do hlavního města. Prozkoumejte slavné historické památky města, Národní muzeum v Nairobi, Muzeum Karen Blixen a lesy Karura.
Toto rušné město je vstupní branou do národního parku Nairobi, černého úkrytu nosorožce, který je také domovem lvů, zeber, leopardů, buvolů a gepardů. Chcete-li vidět divokou zvěř, aniž byste byli daleko od centra města, můžete navštívit také Giraffe Manor, kde tato zvířata s dlouhými krky jedí z rukou návštěvníků. David Sheldrick Wildlife Trust nabízí blízké setkání se slony.
Přírodní rezervace
Navštivte světoznámé safari parky; tisíce zeber, gazely cestujících přes savanu při Velké migraci v národním parku Maasai Mara, projet se na slonu v Národní rezervaci Amboseli nebo se dívat na růžové plameňáky v jezeře Bogoria. Vyjděte na sněhové pláště rovníkových vrcholů v Národním parku Mount Kenya a uvidíte pstruhy v křišťálově čistých potocích.
Užijte si řeky, vodopády, savany, vulkanické kopce a působivou rozmanitost volně žijících živočichů v Tsavo, největším keňském parku. Národní park Hell’s Gate se může pochlubit obsidiánskými jeskyněmi, přírodními gejzíry a horkými prameny. Na severu Keni můžete prozkoumat Samburu, Buffalo Springs a Národní rezervaci Shaba.

 

Více o destinaci ZDE

2019-03-13T18:12:34+00:00 11. Březen. 2019|