Brusel – Varadero – 6.900,-Kč a nebo jedna cesta 3.000,-Kč

/Brusel – Varadero – 6.900,-Kč a nebo jedna cesta 3.000,-Kč

Brusel – Varadero – 6.900,-Kč a nebo jedna cesta 3.000,-Kč

Letenky ZDE

březen

 Booking.com

 

Nebo přes české či německé CK:

 

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Pokud hledáte zlatý písek, křišťálově čisté vody a spoustu slunce, tak Kuba je skvělá volba. Letět do této fascinující země se svou jedinečnou historií, fantastickými plážemi, korálovými útesy a podmořskou přírodou, která z ní činí jednu z nejoblíbenějších plážových destinací na planetě.
Kuba a jeho řetězec ostrovů a ostrůvků (cays) jsou světoznámé pro velkolepé pobřeží s úseky prachového písku se stinnými palmami a tyrkysovými vodami. Některé ostrůvky jsou spojeny s hlavním ostrovem Kuby průsmykem. Cayo Santa Maria, s velmi jemným bílím pískem, nabízí služby vodních sportů a rekreace pro všechny preference. Playa Paraiso je odlehlá a nádherná pláž s třpytivým práškovým pískem. Nachází se asi 5 km od hotelové zóny, na západním konci Cayo Largo. Pokud máte rádi vodní sporty, v Playa Sirena (asi 20 minut chůze na západ) je k dispozici veškeré vybavení. Tam jsou také některé nudistické pláže v hotelové zóně Cayo Largo.
Pokud hledáte klidné moře, zvažte jít do Cayo Ensenachos, Cayo Las Brujas, Cayo Guillermo nebo Cayo Coco. Cayo Guillermo je oázou klidu, známou pro své nedotčené pláže jemného bílého písku s mělkými vodami. Nejkrásnější pláže v této oblasti Kuby, Playa Pilar.
Varadero
Poloostrov Hicacos je největší a nejoblíbenější plážové letovisko na Kubě. Vychutnejte si 21 km (13 km) bílou písečnou pláž Varadero s křišťálově čistou vodou. Varadero nabízí chuť kubánské kultury s mnoha muzei, uměleckými galeriemi, trhy řemesel a tradiční živou hudbou.
Milovníci přírody se mohou těšit na turistické stezky, antické nástěnné malby a faunu a flóru ekologické rezervace Varahicacos. Jen něco málo přes 20 km jihozápadně od Varadera je jedna z opravdu působivých kubánských přírodních divů – Cueva Saturno. Tento prostorný otvor v zemi (cenote) je plný čerstvé křišťálově čisté vody. Můžete zaplavat v chladných bazénech jeskyně nebo šnorchlovat, abyste viděli krásné krápníkové a stalagmitové útvary. Potápěči mohou také využít 2 galerií s působivým mořským životem v hloubce 20 metrů.

Holguin
Vychutnejte si vzrušující procházku po stezkách a kopcích provincie Holguin, abyste dosáhli Guardalavaca Beach, jednoho z prvních míst, které navštívil Kryštof Kolumbus během svého příjezdu na Kubu v roce 1492. Oblast se vyznačuje mnoha přírodními zajímavostmi vyzdobenými úžasnými národními parky, horami a přírodních rezervací. Holguin sám je často nazýván „městem parků“ kvůli existenci velkého počtu stromů lemovaných veřejných náměstí v jeho centrální čtvrti.
Další přírodní zajímavosti kolem Holguinu jsou nedotčené pláže a zátoky s teplými, čistými vodami a jemným bílým pískem. V Cayo Naranjo najdete delfinárium oblíbené pro potápění a šnorchlování. Další vynikající místa pro potápění zahrnují pláž Esmeralda, Playa Blanca a Playa Pesquero (1 km dlouhá).
Kubánské doutníky a rum
Navštivte fungující továrnu na výrobu doutníků v Havaně. Můžete také jít na prohlídku klubu Havana, jednoho z nejslavnějších kubánských rumů. Většina exponátů je opatřena podtitulky v angličtině. Projděte si prohlídku starobylého vlaku, abyste mohli vidět každodenní život ostrovanů a jejich starodávné techniky pěstování půdy.
Havana
V hlavním městě Kuby byste měli navštívit Národní muzeum výtvarného umění nebo Muzeum revoluce. Užijte si atmosféru La Habana Vieja (Starého Města) s krásně zrekonstruovanými budovami. Navštivte Staroměstské náměstí (Plaza Vieja) s hodnotnými koloniálními stavbami z XVII-XIX století. Procházka po ulici Prado večer a vychutnejte si její kouzlo.
Jděte na Plaza de Armas, obklopený barokními stavbami. Projděte se podél El Malecón a podívejte se na ohromující výhled na zátoku. Nezapomeňte si udělat selfie se sochou Johna Lennona ve Vedadovi.

Více informací o destinaci ZDE

a

http://top-letenky.eu/our-destination/kuba/

2019-03-16T07:06:15+00:00 16. Březen. 2019|