Budapešť – Astana ( Kazachstán) – 1.600,-Kč

/Budapešť – Astana ( Kazachstán) – 1.600,-Kč

Budapešť – Astana ( Kazachstán) – 1.600,-Kč

Letenky ZDE

Departure: Oct 14, 17, 21, 24, Nov 4, 11, 18, 25,
Return: Nov 11, 14, 15, 18, 21, 25, 28, Dec 9

 Booking.com

 

Nebo zájezd přes CK :

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Kazachstán je pokryt 5 klimatickými zónami a 2 časovými zónami. Rozkládá se od Sibiře až po pouště v Uzbekistánu a Turkmenistánu a od Kaspického moře až po Čínu.
Baikonur Cosmodrome
Kosmodrom, který se nachází v jižním Kazachstánu, má rekord jako největší a nejstarší fungující vesmírný spouštěcí systém. Baikonur Cosmodrome je místo, kde byl spuštěn Sputnik 1, první umělý satelit Země. Raketa, která zvedla Jurije Gagarina, prvního člověka ve vesmíru, začala také od Baikonuru. V posledním půlstoletí bylo z kosmodromu vypuštěno více než 1500 kosmických lodí.
Baikonur Cosmodrome se nachází v rozsáhlých pouštních stepích východně od Aralského moře, daleko od velkých center populace. Chcete-li navštívit toto středisko pro spuštění vesmíru, musíte oznámit 45 dní předem. K dispozici jsou cestovní kanceláře, které vám pomohou uspořádat návštěvu.
Krajiny
Kaňon Sharyn, který se nachází v národním parku Sharyn, byl popisován jako menší bratr Grand Canyon. Eroze řeky Charyn vytvořila působivou krajinu, nazývanou Údolí hradu, díky sloupům a skalním útvarům. Canyon má délku přibližně 150 km a hloubku až 300 metrů.
Prozkoumejte nádherné vysokohorské jezera Kolsai a Kaindy, které se nacházejí v překrásných roklích pokrytých lesy stromu Tian Shan. Jezero Kaindy vzniklo v důsledku rozsáhlého sesuvu vápence, které vyvolalo zemětřesení v roce 1911. Pro scénické pohledy můžete také navštívit Canyon Zhabyr (Žlutý kaňon), Kolínské hory (Kiin-Kerish), poloostrov Altyn-Emel, poušť nebo přírodní rezervace Aksu-Jabagly.
Almaty
Největší město Kazachstánu je vynikajícím místem mezi pláněmi a horami. Almaty je plný moderní architektury, náměstí a parků a má skvělé výhledy na hory. Měli byste navštívit katedrálu vzestupu, park prezidenta republiky a církev v čele vyvýšení svatého kříže postavená v byzantském stylu. Město má také mnoho divadel, muzeí a výstavních síní. Vydejte se na lanovku na Kok-Tobe Hill, nejvyšší bod Almaty, a vychutnejte si panoramatický výhled na město a okolní hory.
Přejděte na velké jezero Almaty, přírodní alpskou přehradu, nacházející se 15 km jižně od města, ve výšce 2511 metrů nad mořem. V Medeu (15 km od Almaty) najdete velký ledový stadion a největší kluziště na světě. Pokud máte rádi zimní sporty, můžete také vyrazit do Shymbulakski – horského střediska, které se nachází ve výšce 2.260 m nad mořem. Sníh zde zůstává od listopadu do dubna.
Místní kultura
Kazachstán je skvělou destinací pro etnografické zájezdy. Kultura byla silně ovlivněna národním kočovným způsobem života. Lov s orlem je jedním z nejvíce jedinečných rysů kazašského života. Zkušenosti s výcvikem volně žijících ptáků získaly mistři po staletích.
Slyšte magické zvuky místní lidové hudby a vyzkoušejte některé etnické kuchyně, jako je například velbloudí maso. Besbarmak, který se skládá z vařeného koně nebo jehněčího masa, je nejoblíbenějším kazašským jídlem. Pro autentické zážitky můžete strávit noc v tradičním jurtě. Při pobytu v tomto kulatém stanu se budete cítit jako kočovník. Struktura Yurt udržuje chladný vzduch uvnitř v horkých letních dnech, v zimě chrání před chladnými větry. S pomocí velbloudů a koní je celá konstrukce jurt a dekorace interiéru snadno transportována.
Astana
Hlavní město Kazachstánu v současné době prochází finančním rozmachem. Obdivujte velké projekty, jako je věž Baiterek, Národní muzeum Kazachstánu a zábavní centrum Khan Shatyr, které se nacházejí v obrovském průhledném stanu. Hazret Sultan mešita je také zajímavá atrakce pro návštěvníky. Milovníci kultury milují divadlo opery a baletu Astana.
Astana bude letos v létě hostit mezinárodní expozici. Expo 2017 má být uskutečněno v období od 10. června do 10. září 2017. Téma výstavy je „Budoucí energie“. Pro vytvoření příznivých podmínek pro zahraniční turisty vláda Kazachstánu poskytla bezvízový přístup do mnoha zemí a zlepšila infrastrukturu cestovního ruchu.

 

2018-09-04T19:13:34+00:00 4. Září. 2018|