Budapešť – Tokio – 10.500,-Kč

/Budapešť – Tokio – 10.500,-Kč

Budapešť – Tokio – 10.500,-Kč

Letenky ZDE

 

Feb 20-28, Feb 23 – Mar 7, Mar 1-14, 8-23, May 14-22, May 27 – Jun 5, May 28 – Jun 11, May 30 – Jun 13

 

Nebo zájezd přes CK :Booking.com

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Horké prameny

Jako vulkanicky aktivní země má Japonsko tisíce přírodních geotermálních lázní rozptýlených na všech svých hlavních ostrovech. Navštivte tradiční onsen (venkovní horký pramen s koupacími zařízeními) nebo sendo (veřejný koupací dům) a zažijte skvělý a velmi uvolněný způsob, jak si koupat a vzít saunu.

V Jigokudani Monkey Park se můžete dívat na divoké japonské makaky, které jsou častěji označovány jako sněhové opice,  ve volné přírodě. Jméno Jigokudani, což znamená „pekelné údolí“, je způsobeno párou a vroucí vodou, která vytéká ze zmrzlé země. Zvířata jdou do údolí během zimy a sedí v teplých horkých pramenech.

Okinawa

Toto nádherné souostroví se pyšní jedním z nejkrásnějších korálových útesů na světě a bohatou mořskou přírodou. Řetězec subtropických ostrovů je oblíbeným cílem útěku pro mnoho Japonců, které přitahují své smaragdové modré moře a pláže s bílým pískem. Prozkoumejte jeskyně Gyokusendo, vydejte se na úchvatné Tadake Falls nebo se svědkem setkání dvou oceánů u Cape Hedo. Nezapomeňte navštívit akvárium Okinawa Churaumi, jedno z největších na světě.

Vedle hlavního ostrova čekají na ostrovech ještě další úchvatné pláže, jako je pláž Furuzamami na ostrově Zamami nebo pláž Kondoi na ostrově Taketomi.

Kjóto

Objevte starobylé lokality Kjótského – bývalého japonského císařského hlavního města (794-1869). Zlatý pavilon (chrám Kinkaku-ji), postavený na konci 14. století, je symbolem města. Mezi další nejvýznamnější události v Kjótu patří tunely torii svatyně Fushimi-Inari-Taisha, chrám Kiyomizu-dera, chrám Eikando Zenrinji a hrad Nijo.

Vychutnejte si čas zkoumání kouzelného lesa Sagano Bamboo v okrese Arashiyama, jen pár minut chůze od centra města. Můžete se k němu dostat přímo z hlavní ulice Arashiyama, v blízkosti vchodu do chrámu Tenryu-ji. V bambusovém lese vede jen jedna hlavní cesta, která vede pomalu nahoru.

Nara

Známá jako chrámové město, historická Nara byla centrem japonské kultury po celá staletí. Může se pochlubit řadou významných starých chrámů, včetně sálu Velkého Buddhy (Tōdai-ji Daibutsuden), největší budovy na světě.

Nepochybně nejzajímavějším místem ve městě je Nara-koen. Tento veřejný park je domovem velké populace volně roamingových jelenů. Polopřírodní zvířata jsou překvapivě krotká, ačkoli mohou být agresivní, když žádají o krmení.

Tokio

Tokijské svatyně Shinto a buddhistické chrámy patří k nejzajímavějším místům ve městě. Podívejte se na císařský palác, který je primárním sídlem císaře Japonska. Brzy ráno můžete navštívit slavnou aukci tuňáka na ikonickém Rybím trhu Tsukiji. Objevte Tokijskou věž inspirovanou konstrukcí Eiffelovy věže nebo si prohlédněte repliku Sochy svobody v umělém odaibském ostrově Odaiba. Zažijte Tokio ve věku v muzeu Edo-Tokio nebo prozkoumejte muzeum Samurai. Objevte Muzeum Ghibli v Mitakě a představte dílo slavného japonského animačního studia.

 

2019-01-10T09:21:58+00:00 10. Leden. 2019|