Bukurešť – Phuket – 10 tis. Kč

/Bukurešť – Phuket – 10 tis. Kč

Bukurešť – Phuket – 10 tis. Kč

Termíny a letenky ZDE

většinu roku

 Booking.com

 

Nebo zájezd přes české či německé CK :

 

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Thajsko je dobře známá cestovní destinace, protože její pláže a tropické ostrovy jsou předmětem nespočetného množství filmů a svátečních snů a pláž Patong je jedním z nejžhavějších a nejoblíbenějších destinací mezi návštěvníky.
Krabi
Obdivuhodné scenérie, ohromující tropické západy slunce a teplé moře vás čekají na nejoblíbenější plážové destinaci Asie.
Tyto tři ostrovy Centrálního zálivu, které se nacházejí u východního pobřeží, jsou velmi blízko. Ko Samui je třetí největší ostrov Thajska. Na ostrově jsou bohaté turistické zdroje, písečné pláže, kokosové palmy a korálové útesy. Vychutnejte si luxusní komfort v Ko Samui a pak se můžete vydat do Ko Pha-Ngan, abyste strávili divoký večer  na  party Full Moon, Black Moon nebo Half Moon. Tyto celodenní akce na volném prostranství probíhají na pláži v Haad Rinu a v blízkém okolí. Tento ostrov má také klidnější stranu. Chcete-li si užít klid , navštivte  pláže Rasananda do Bottle Beach (Hat Khuat), jedné z nejodlehlejších a nedotčených pláží ostrova.
Ko Tao je ideálním místem, kde se můžete naučit potápět, poněvadž tam jsou malé proudy a široký výběr lokalit pro potápění. Můžete se tam dostat trajektem – 1,5 h od Ko Samui nebo 1 hod. Od Ko Pha Ngan. Vydejte se na kole kolem ostrova a jděte šnorchlovat do Shark Bay. Nejlepší místa jsou však přístupná pouze pěšky. V centrálním zálivu si můžete vychutnat také přírodní krásu Ang Thong Marine Park a nedotčené pobřeží a pláže Cape Pathiu v provincii Chumphon.

Národní parky
Chcete-li si užít Thajsko bez návštěvy pláže, vydejte se do jednoho z jeho vnitrozemských národních parků. Budete mít příležitost objevit nedotčené krajiny. Navštivte národní park Erawan a užijte si jeho přírodní krásy a divočiny. Vydejte se do Erawan Falls, prozkoumejte jeskyně a koupejte se v přírodních koupalištích. Národní park Khao Sam Roi Yot je pozoruhodný pro své vápencové kopce, 300 druhů ptáků a Phaya Nakhon Cave, která má buddhistický chrám uvnitř.
Nachází se poblíž barmské hranice, národní park Kaeng Krachan a národní park Kui Buri jsou uznávány jako nejlepší destinace v Thajsku pro pozorování divoké zvěře. Národní park Khao Yai, v pohoří Sankamphaeng (centrální Thajsko), přitahuje turisty, horolezce a milovníky přírody. Park je známý pastvinami, tropickými lesy a vodopády, z nichž největší je Haew Narok. Některá zvířata, která pravděpodobně uvidíte, zahrnují slony, gibony, opice a leopardy. Je dokonce možné zahlédnout tygra!

Historické parky
Navštivte historické město Sukhothai, které bylo prohlášeno za místo světového dědictví UNESCO. To bylo hlavní město prvního království Siam ve 13. a 14. století. Obdivujte jeho jemné památky, které ilustrují počátky thajské architektury.

Můžete také prozkoumat Ayutthaya, druhé hlavní Siamské město po Sukhothai. bylo založeno kolem roku 1350 a do roku 1700 se stala největším městem na světě s celkovým počtem 1 milionů obyvatel. To bylo zničeno barmskými vojáky v 18. století. Jeho pozůstatky a gigantické kláštery dávají představu o své minulé nádheře. Zříceniny v Historic City jsou památky UNESCO. Je tu skvělá zábava během jednoho z mnoha festivalů v Ayutthaya a nachází se v těsné blízkosti Bangkoku.

Řeka Kwai
Kanchanaburi provincie, v Myanmarské hranici, je domovem slavné řeky Kwai. Můžete strávit noc v chatě na břehu řeky a navštívit slavný most. Během druhé světové války vybudovalo Japonsko železniční trať z Thajska do Barmy (Myanmar), nyní známého jako Smrtelná železnice. Most na řece Kwai, proslulý románem a filmovou adaptací, vlastně nebyl železným mostem železnice v Barmě. Most byl vybudován ze dřeva přibližně 100 metrů výše od stávajícího. Bombardovaný spojeneckými silami v roce 1945, současný most přestavěl dvě z jeho středových rozpětí a původní části jsou nyní zobrazeny ve Válečném muzeu.

Chiang Mai
Chiang Mai je známá svými bohatými chrámy. Obdivujte pozůstatky starých zdí nebo vystoupejte 300 schodů do Wat Phrathat Doi Suthep, ozdobného buddhistického chrámu v kopcích. Prozkoumejte slavný Night Bazaar, nasajte místní kulturu v Národním muzeu a vdechujte vůni thajských orchidejí v botanické zahradě.
Je to také skvělé místo, kde se můžete vydat na jednodenní výlety do okolních obcí a měst. Vydejte se autobusem do Chiang Rai, Pai, Lampang nebo Mae Hong Son, které jsou dalšími zajímavými místy k návštěvě.

Festivaly
V Thajsku se po celý rok pořádají nespočet speciálních akcí. Chiang Mai je skvělé místo k prožití Loy Krathong, jednoho z nejmalebnějších a velkolepých festivalů. Uskutečňuje se večer plného měsíce 12. měsíce v tradičním thajském lunárním kalendáři. Přesný datum se každým rokem mění, v roce 2017 se bude slavit 2. – 4. listopadu. Vytváření lotosovitých raftů, které jsou poté spouštěny na řekách a jezerech, je klíčovou aktivitou festivalu. V severním Thajsku se Loi Krathong shoduje s Yee Pengem – festivalem světla. Na úplňku se tisíce jasně osvětlených papírových svítilen vypouští do oblohy.
Songkran je thajský novoroční festival. Během této dovolené jsou hlavní ulice ve městech v Thajsku uzavřeny a jsou používány jako arény pro přátelské vodní zápasy. V dubnu, nejteplejším měsícem roku, se mladé a starší celebriti účastní této tradice stříkající vodou po sobě navzájem. Používání křídy je také velmi běžné. V roce 2018 se oslavy uskuteční 13. až 15. dubna. Druhý den Songkran Water Festival je oficiálně Národní den rodiny.

 

Informace o destinaci ZDE

2019-01-03T08:09:16+00:00 3. Leden. 2019|