Dusseldorf – Maroko ( Oujda, Fez, Tanger, Rabat,.. ) – 500,-Kč

/Dusseldorf – Maroko ( Oujda, Fez, Tanger, Rabat,.. ) – 500,-Kč

Dusseldorf – Maroko ( Oujda, Fez, Tanger, Rabat,.. ) – 500,-Kč

Letenky ZDE

květen

.

 

Nebo zájezd přes české či německé CK :

 

 Booking.com

 

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Maroko je jednou z nejrůznorodějších zemí Afriky, s vysokými horami, pouští a drsným pobřežím. Tato báječná destinace Vás jistě ohromí svými magickými městy a nedotčenou přírodou. 1200 let starý Fez je jedním z největších středověkých měst na světě. Ztraťte se ve svém krásném labyrintu mimořádně úzkých ulic v Medině a ujistěte se, že prozkoumejte tradiční koželužnu.
Casablanca, která se nachází na pobřeží Atlantském oceánu, je největším městem v Maroku. Navštivte historickou medinu, obrovskou mešitu Hassan II a obdivujte impozantní koloniální architekturu. Záhadné kouzlo Tangiera vždy přitahovalo četné umělce (Henri Matisse, Jimi Hendrix) a spisovatele (Mark Twain). Modré město Chefchaouen je horské městečko přímo z vnitrozemí Tangier, plné bílých vinutých uliček, práškově modrých budov a olivovníků.
1200 let starý Fez je jedním z největších středověkých měst na světě. Ztraťte se ve svém krásném labyrintu mimořádně úzkých uliček v Medině a zajistěte si navštívit tradiční koželužnu. V hlavním městě Maroka v hlavním městě Maroka patří mramorové mauzoleum Mohameda V a Hassanova věž z 12. století – minaret neúplné mešity. Mezi Fesem a Rabatem je částečně vykopané berberské a římské město Volubilis.

Jižní pobřeží Atlantiku
Starobylé mořské město Essaouira, nazývané „Větrné město Afriky“, si zachovává charakter rybářského přístavu. S jeho opevněnými stěnami, úzkými uličkami a vůní rybích vnitřností smíchaných s vůní koření ve staré medině, je město považováno za jedno z nejvýznamnějších v Maroku.
Agadir je nejvíce známý pro své pláže. V tomto moderním městě svítí slunce více než 300 dní v roce, což z něj činí město nejoblíbenější přímořskou oblastí v zemi. Z Agadir se můžete vydat na severní pláže v Auorir a Tamraght nebo se vydat na jih k pláži Legzira, poblíž Sidi Ifni. Nejznámější přírodní zázrak Maroka se pyšnil dvěma působivými skalními klenbami tvořenými tisíci lety eroze. Ale teď je zbývá jen jedno. Bohužel se dne 23. září 2016 zřítily druhé ikonické oblouky, které vyplavily vlny Atlantiku. Obrovská hromada červených sutin nyní sedí tam, kde stála slavná skalní stavba. Větší oblouk stále zůstává dál podél pláže.

Střední Maroko
Prozkoumejte Marrakech se svou nestárnoucí medinou, která se podobá spoustě starobylých legend. Navštivte mešitu Koutoubia a palác El Bahia . Přejděte na velkou plochu Djemaa el-Fna , největší náměstí v Africe, poslouchejte arabské příběhy, sledujte kouzelníky a Chleuhové tanečníky. Vydejte se do nádherného Jardin Majorelle a Ben Youssef Madrasa nebo jen projděte slavné labyrinty Mediny . Můžete si koupit arganový olej či místní koření. Můžete také navštívit tradiční berberskou lékárnu. Pamatujte, že vyjednávání je očekáváno!
Starodávné opevněné město Ait-Ben-Haddou, v provincii Ouarzazate, je dalším místem, které byste měli vidět. Tento tradiční „ksar“ je skupina hliněných budov obklopených vysokými obrannými zdmi. Nejstarší stavby této většinou opuštěné obce byly postaveny v 17. století. Bláznivé „kasbahy“ byly dekorací pro celou řadu filmů, včetně televizních seriálů Lawrence of Arabia, Gladiator a Game of Thrones. U Oarzazate můžete také navštívit nádhernou Dades Gorge, Skoura – údolí jednoho tisíce Kasbahů – a parfémované údolí růží.

Poušť Sahara
Návštěva jižního Maroka je fenomenální kulturní zkušeností, jak můžete vidět autentické hliněné vesnice a setkat se s místními lidmi. Rozlehlá pouštní oblast Maroka probíhá podél hranice s Alžírskem. Po cestě do pouště nezapomeňte projít nádherné údolí Todra poblíž Tinghir.
Prozkoumejte tradiční Zagoru a jděte na výlet velbloudů, abyste viděli zlaté písečné duny Sahary, jako Erg Chebbi (poblíž Merzouga) nebo Erg Chigaga (poblíž M’hamid). Můžete se setkat s beduínskou rodinou, ochutnat vynikající místní jídlo a strávit noc v pouštním stanu pod oblohou plným hvězd.

Marocká kuchyně
Ochutnejte místní kuchyni! Budete mít možnost vychutnat si některé z nejlepších marockých lahůdek, včetně vydatných jater a grilovaných mas. Ochutnejte pestré saláty, aromatický ragout „chackchouka“ a typický domácí chléb. Vychutnejte si slavnou berberskou jehněčí „tagine“, pikantní dušené maso a zeleninu, která byla po mnoho hodin vařena v kónické hliněné hrnce.
Téměř všechny marocké restaurace zachovávají tradici servírování „kuskusu“ v pátek. Nejpravděpodobněji nejznámější marocké jídlo je vyrobeno z obilných zrnek a masa a zeleniny. Fantastický mátový čaj, který obvykle končí jídlo, servíroval v malém sklenici se štědré přídavkem cukru.

 

2019-04-09T19:10:18+00:00 9. Duben. 2019|