Londýn – Kota Kinabalu ( Borneo ) – 8.500,-Kč

/Londýn – Kota Kinabalu ( Borneo ) – 8.500,-Kč

Londýn – Kota Kinabalu ( Borneo ) – 8.500,-Kč

Pouze letenky ZDE

listopad – březen

 

 

Nebo celý zájezd přes CK :Booking.com

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Sabah (Malajsie Borneo)

Tato oblast Borneo (známá jako východní Malajsie) je prakticky nedotčena vnějším světem. Projděte se po parku Kinabalu a vychutnejte si výhled na Mount Kinabalu (4 096 m) na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete se vydat na ostrov Sipadan – jeden z nejlepších lokalit pro potápění na světě. Relaxovat na písečných plážích ostrova Manukan a ostrově Sapi, jen kousek od pobřeží Kota Kinabalu.

Pro neuvěřitelné zážitky z volně žijících živočichů, zůstaňte v jednom z dřevěných chatek podél řeky Kinabatangan a podívejte se na slony, orangutany, opice Proboscis, gibbony,  sladkovodní žraloky a delfíny, sumorské nosorožce a krokodýly. Milovníci přírody a ekologičtí dobrodruzi by měli také zvážit navštívení Sepilokova oranžutského útočiště, Labuk Bay Proboscis Monkey Sanctuary, Bornean Sun Bear Conservation Centre nebo Turtle Island Park.

Sarawak (Malajsie Borneo)

Vydejte se do džungle a poznávejte divočinu v Národním parku Bako, v domovině vzácného opičího Proboscis. Díky ojedinělým plážím, džunglím a vodopádům je to skvělé místo pro pěší turistiku. Můžete si také vybrat Národní park Kubah, Matang Wildlife Rehabilitation Centre nebo Přírodní rezervace Semenggoh se svými semi-divokými orangutany. Navštivte tradiční dům a zjistěte, jak lidé z Ibanu žijí v deštném pralese.

Prozkoumejte masivní jeskynní systémy Národního parku Gunung Mulu, domov Rafflesie, největší květinu na světě, která může vyrůst až na jeden metr v průměru. Procházky a výpravy na vrcholcích odhalují exotické stvoření a mimořádné skalní útvary. Navštivte kulturní vesnici Sarawak a projíždějte řeky Santubong a Salaks delfíny Irrawaddy. Užijte si kouzlo historického Kuching, stát Sarawak nejstarší a největší město. Navštivte promenádu a nábřeží, Muzeum Sarawak a podívejte se na nástěnné malby. Můžete také vyrazit do jeskyně Fairy.

Sultanát Brunej (Brunejský Borneo)

Koneckonců mezi dvěma východními malajsijskými státy Sarawak a Sabah, Brunej je země kontrastů, s nádhernými třpytivými mešitami a okouzlujícími vodními vesnicemi. Tento dobře uspořádaný a těsně regulovaný sultanát je zbožně muslimský. Bohatý díky zemnímu plynu a ropným zdrojům, Brunej stále více slouží jako brána do severního Bornea s jeho moderním letištěm a přímé lety z Austrálie, Evropy a Asie.

V hlavním městě Bandar Seri Begawan byste měli navštívit slavnou Kampung Ayer (vodní vesnici), abyste viděli bohatství Istana Nurul Iman, největšího rezidenčního paláce na světě. Východní část Bruneje je stále z velké části pokryta nedotčenou džunglí. Deštné pralesy Národního parku Ulu Temburong a pláže Pantai jsou rájem. Vydejte se lodí po řece do Národního parku Belalong a vychutnejte si procházku v deštném pralese. Krásná a klidná mangrovní krajinná řeka Tutong je domovem opic Proboscis, orlů, krokodýlů, makaků, ledňáků a dalších divokých zvířat. Brunej také nabízí potápění s korálovými rybami, mnoha druhy nudibranch a několika vraky.

Kalimantan (indonéský Borneo)

Indonéské území Kalimantan tvoří 2/3 ostrova Borneo. S tropickým deštným pralesem, který se rozprostírá na tisíce kilometrů, je to země neprozkoumaných přírodních krás a bohatého kulturního dědictví. Národní park Tanjung Puting je vynikajícím místem pro setkání s opicem Proboscis, gibbonem nebo zahlédnutím divokého orangutana, který se houpající přes baldachýn džungle. Souostroví Derawan (například ostrovy Sangalaki, Maratua, Samama) nabízejí některé z nejlepších potápění na světě. Koupání v klidné, teplé vodě laguny na ostrově Samama je určitě jedinečným zážitkem. Relaxujte na pláži Kemala nebo Lamaru v Balikpapanu a navštivte lesy Margomulyo Mangrove.

Plavání, potápění nebo šnorchl v křišťálově čistém jezeře Labuan Cermin, které má v sobě dva druhy vody. Slaná voda na dně nikdy neprojde na povrch, kde je čerstvá voda. V řece Mahakam ve východním Kalimantanu se nachází sladkovodní delfín. Brzy ráno si vezměte „klotok“ (tradiční loď) a přejděte na plovoucí trh na křižovatce řek Kuin a Barito nebo Floating Market Lok Baintana na Tabuk Rover. Můžete také navštívit město Pontianak, které leží přesně na rovníku nebo prozkoumat jeden ze zlatých nebo diamantových dolů.

Zdejší  kuchyně

Borneoova kuchyně byla silně ovlivněna rozmanitým etnickým a kulturním zázemím místních lidí. Bohatá řada tradičních jídel vytváří mnoho kmenů a domorodých skupin. Kouřové kuře satay se podává na malajských nočních trzích a indonéské restaurace nabízejí pálivé sambal. Sarawak Laksa je pikantní nudlová polévka speciálně pro Borneo. Manok Pansoh je pokrm z Ibans Sarawak. Kuřecí, houbové, citrónové a tapiokové listy jsou plněné do bambusové trubky a vařeny přes otevřený oheň. Ostrov je také známý produkcí čínské ptačí hnízdičky.

Krab, krevety a ryby jsou oblíbené, zejména na pobřeží. Roti plochý chléb není domácí Borneo, ale je to velmi populární. Rýže je základní, ale na dalekém severu jsou preferovány kukuřice a tapioka. Vyzkoušejte místní ovoce jako rambutan, jackfruit, salak, durian a divoké mango. Tuak je místně uvařené rýžové víno, oblíbené v malých vesnicích.

 

další informace fota, počasí a aktivity

2018-10-13T08:07:01+00:00 13. Říjen. 2018|