Londýn – Bali – 9.500,-Kč

/Londýn – Bali – 9.500,-Kč

Londýn – Bali – 9.500,-Kč

 

Nebo celý zájezd přes CK :

 

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Východní Bali

Navštivte Tirta Gangga, bývalý královský palác (asi 5 kilometrů od Karangasemu). Je známý jako  vodní  palác s jedenácti stupňovitými fontánami, krásnými řezbami a sochami zdobícími zahrady. Můžete také jít na západ, abyste viděli Pura Besakih, největší a nejsvatější chrám hinduistického náboženství na Bali.

Východní Bali je také známý pro své rýžové neloupané terasy, svěží lesy, sopky, zátoky a divoké černé písečné pláže s bouřlivými vlnami. Obdivujte Gunung Agung, 3142 m sopku, která má dokonalý kuželovitý tvar. V Tulamben můžete prozkoumat úžasný mořský život žijící kolem USS Liberty Shipwreck – nejznámějšího místa pro potápění na Bali! Na východním pobřeží se můžete také ponořit do podvodní galerie v zálivu Jemeluk.

Západní Bali

Odpočiňte si v klidném městečku Menjangan, který se nachází v srdci nedotčeného národního parku West Bali (Taman Nasional Bali Barat). Díky velkolepému korálovému útesu je ostrov ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Sedm lokalit světového poháru leží na pobřeží Menjanganu. Park můžete prozkoumat pěšky, na koni nebo na horském kole. Tento region má méně deště než ostatní části Bali, protože je chráněn horami.

Pemuteran Bay je jedním z nejlepších míst pro potápění a šnorchlování na Bali. Moře je bez proudů a nabízí bezpečné a vzrušující příležitost k prozkoumání přírodních a umělých útesových struktur, kde má několik barevných ryb jejich stanoviště. Projděte potápěčský kurz a prozkoumejte podvodní chrámovou zahradu (nejhlubší část je 30 m).

Severní Bali

Projděte se ulicemi Singaraja, bývalého koloniálního správního hlavního města Malých Sundských ostrovů. Poté navštívíte chrám Ulun Danu Bratan, který se nachází na břehu jezera Bratan v horách u Bedugulu. Můžete také řídit 50 km jižně od Singaraja a vychutnat si pěkný výhled na svěží rýžové terasy kolem vesnice Jatiluwih, kterou UNESCO definuje jako místo světového kulturního dědictví.

Pokud jste opravdu dobrodružní, nezapomeňte prozkoumat úžasný vodopád Sekumpul. Jeho nedostupnost způsobuje, že je skrytá od davů turistů. Vlastně je zde sedm vodopádů rozptýlených po celé ploše, přičemž nejvyšší je více než 50 metrů vysoká.

Jižní Bali

20 km západně od Denpasaru, je známý chrám, který se nachází na velké pobřežní skále v Tabananu (Tanah Lot). Můžete také obdivovat malebný chrám Uluwatu, postavený na okraji 70 metrů vysokého útesu. Pokud máte rádi vodní nádrže, můžete se pobavit v Waterbu v Kutě. Užijte si ohromující západy slunce a teplé moře v Blue Point Beach nebo slavném zálivu Jimbaran. Navštivte nádhernou pláž Balangan nebo jděte na pláž Bingin. Můžete si také vybrat Nusa Dua, pláž Pandawa, pláž Geger nebo pláž Sanur.

Zatímco v Ubud můžete procházet svatyní posvátného opičího lesa, vyrazit na promenádu Campuhan Ridge nebo jít do Muzea umění v Agung Rai. Můžete také vyrazit na sever od Ubudu, abyste si užívali terasy Tegalalang, navštívili pohřební památky v Gunung Kawi nebo se vydali na Tirtu Empul, hinduistický chrám Svaté vody.

Lombok, Gili a Lembongan

Na ostrově Lembongan můžete obdivovat nádherné bouřlivé vlny a vodní perly na Devil’s Tear. Šnorchlovat nebo surfovat, prozkoumat mangrovní  lesy v „jukung“ výložník nebo pozorovat farmáře z mořských řas.

Můžete také vzít motorový člun a podívat se na další ostrovy. V Lomboku můžete vychutnat nohy na pláži Selong Belanak, relaxovat na pláži Tanjung Aan nebo si vychutnat přírodní krásy Sendang Gile a Tiu Kelep Waterfalls. Vydejte se na ostrovy Gili a vychutnejte si šnorchlování na korálovém útesu.

2019-01-09T17:57:12+00:00 9. Leden. 2019|