Londýn – Fuerteventura – 290,- Kč

/Londýn – Fuerteventura – 290,- Kč

Londýn – Fuerteventura – 290,- Kč

Letenky ZDE

leden – březen

<

 

Nebo přes CK:Booking.com

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Písečné duny v Corralejo, Fuerteventura
Parque Natural de Corralejo je nejlepší místo, kde si můžete vychutnat pouštní krásu města Fuerteventura. Tato pobřežní oblast, pokrytá jemným bílým pískem, se nachází na severovýchodě ostrova. Budete muset zaparkovat auto a prozkoumat přírodní rezervaci pěšky, takže nezapomeňte vzít spoustu vody, opalovací krém a klobouk.
Na ploše 2 600 ha najdete velké rozlehlé písečné duny tvořené přírodou. Na severu parku je největší duna na Kanárských ostrovech.

Nejlepší pláže v Fuerteventura
Na severu určitě navštivte nádhernou pláž El Cotillo. Pak jděte do Grandes Playas de Corralejo – 9 kilometrů božských pláží pokrytých bílým pískem tvořeným erozí mořských skořápek.
Na jihu ostrova byste si měli vybrat 12 kilometrů Playa de Cofete – jednu z nejdivočejších pláží na Kanárských ostrovech. Playa de Sotavento, s obrovskými lagunami při odlivu, je ostrov nejznámější pláží na světě. Můžete se také vydat na zlatý písek Playa del Matorral (Morro Jable), ohraničený obrovskou třídou s obchody a restauracemi.

Sopečná krajina Lanzarote je nejsilnější v centru ostrova, zatímco na severu je mírná zeleň. Na jihu jsou nejhezčí pláže.
Ohnivé hory (Montañas del Fuego), Lanzarote
Lanzarote se může pochlubit extrémně neobvyklými výhledy. Díky své vulkanické historii má většina ostrova krajinu bez stromů s různými barevnými půdami, krátery a podivnými skalními útvary. Během šesti let v 18. století více než třicet sopek prudce vybuchlo a rozptýlilo obrovské množství magmatu do okolní krajiny. Národní park Timanfaya je nyní jednou z hlavních oblastí biosférické rezervace UNESCO v Lanzarote.
Ucítíte teplo, které přichází ze skály spícího sopky, a uvidíte, jak se suchá větev, vražená do díry, okamžitě zapálí. Můžete zkusit, jak kbelík s vodou, vylitý do díry, vybuchne zpět do vzduchu jako pára. Ujistěte se, že vyzkoušíte kuřecí maso na grilu, grilované ve svahu!

Dědictví Césara Manrique, Lanzarote
Lanzarote byl kdysi svěží ostrov. Nicméně, po sérii násilných erupcí v letech 1730-36, tlusté vrstvy popela a sopečných oblázků pokryly třetinu území.
Říká se, že Lanzarote je nejdůležitějším uměleckým dílem Manrique. Jeho vizi o tom, jak člověk a životní prostředí vzájemně reagují, vnáší mnoho z nejlepších míst na ostrově, jako Mirador del Rio, Jardín de Cactus, El Diablo Restaurant a Jameos del Agua s proslulým divadlem v jeskyni. Jeho touha žít s vulkanickou lávou ho dokonce vedla k vybudování svého domu v Taro de Tahiche (La Fundación César Manrique). Budova byla vytvořena nad proudem zkamenělé lávy. Jedinečně tvarované obývací pokoje se nacházejí ve vulkanických bublinách.

Unikátní vinařství La Geria, Lanzarote
Lanzarote vyrábí vynikající vína, z nichž 75% pochází z hroznů Malvasia, které už před stovkami let chválil Shakespeare. Poté, co byly vinice pohřbeny v lávovém období v 30. letech 20. století, museli zemědělci drasticky přehodnotit své metody pěstování a pokračovat v pěstování vinic v nových podmínkách. Dokázali, že svěží údolí a zelené kopce nejsou jedinými místy pro hrozny. Místní vinařství je zcela odlišné od jiných vinařských oblastí na Zemi.
Pokud se vydáte z Ugy do Masdache, projdete si podivnými sopečnými vinicemi v údolí La Geria, na hranici Národního parku Timanfaya. Uvidíte řady jam vykopaných ve vulkanické půdě bohaté na živiny. Granule vulkanické horniny mohou absorbovat vlhkost ze vzduchu, udržet noční vlhkost a zabránit odpařování. Deset tisíc dutin, obklopených polokruhovými stěnami, bylo postaveno ručně pro každou jednotlivou révu, aby poskytlo ochranu před větrem.

2019-01-04T08:03:04+00:00 4. Leden. 2019|