Londýn – Kostarika – 7.300,-Kč

/Londýn – Kostarika – 7.300,-Kč

Londýn – Kostarika – 7.300,-Kč

Pouze letenky ZDE

Oct 22 – Nov 5, Oct 29 – Nov 12

 

Nebo zájezd přes CK:

 Booking.com

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Kostarika je pravděpodobně nejkrásnější země ve Střední Americe. Neuvěřitelná krása jeho přírody přitahuje turisty z celého světa! Tato země je rájem pro ptáky, potápěče, surfaři a všechny, kteří mají rádi tropickou svěží zeleň a fantastické západy slunce.
Kostarika je známá svou rozmanitou flórou a faunou. S pouhými 0,3 procenta světové populace a téměř 6 procent světové biodiverzity má tato země nejvyšší počet druhů na plochu na světě. To je domov pro lenošky, opice, racoons, agoutis, coatis, jaguary, tapiry, iguany, stromové žáby, tukany, kolibříky a vzácné quetzal ptáky. Navštivte jeden z národních parků: Cahuita a Tortuguero na karibském pobřeží nebo Corcovado a Manuel Antonio na pobřeží Tichého oceánu. Chcete-li se dostat do přírody, můžete také vyrazit do vnitrozemí a prozkoumat biologickou rezervaci Monteverde Cloud Forest.
Pokud se chcete zapojit do práce se zvířaty, zapojte se do jednoho z dobrovolnických programů. Proyecto Asis Rescue Center v Arenal Volcano Area pomáhá zraněným divokým zvířatům, aby se obnovila rovnováha mezi člověkem a přírodou. Tento úžasný vzdělávací zážitek vám pomůže učit se a vidět Costa Ricu v blízkosti volně žijících živočichů.
Prohlídky s baldachýnem
Pokud máte rádi zkušenosti z pohledu adrenalinu, zip-linning je jednou zezajímavých věcí, které musíte udělat v Kostarice. Tato země je průkopníkem při průzkumu balvanů nad džunglí. Tato místní dobrodružná činnost je světově proslulá dlouhými kabely s nádherným výhledem. Zajištěný do postroje budete mít příležitost letět nad deštným pralesem mezi platformami postavenými na stromech. 760 m dlouhý nával nad Arenalským jezerem nebo „let Superman“ nad Monteverde Cloud Forest, rappel linky a extrémní „Tarzan houpačky“ jsou ideální pro uchazeče o vzrušení.
Pro ty, kteří dávají přednost méně adrenalinu, je zde také procházka s přírodovědcem. Série stezek vás vezme do smyčky přes deštný prales. Můžete dokonce vylézt dovnitř do dutého stromu Ficus. Zastřešené mosty, které spojují stropy stromů, nabízejí pěkný panoramatický výhled. Nejlepší čas, kdy vyrazit na stezky, je brzy ráno, kdy je nejvíce aktivní divočina.

Aktivní sopky
Kostarika obsahuje 5 aktivních sopek a více než 60 vyhaslých nebo spících. Perfektně symetrický kuželovitý Arenal Volcano byl jednou z nejaktivnějších sopky v zemi. V minulosti vypukl v průměru 41krát denně, ale pravidelné erupce skončily před několika lety. Západní sopka Poás má jeden z nejhlubších aktivních kráterů a můžete jít hned k němu. Hned brzy ráno, když je vidět zelené vodní jezero v kráteru více jasně.
Sopka Irazú je přístupná ze San Jose cestou, která vede přímo k vrcholu. Dosáhne impozantních nadmořských výšin 3,432 metrů. Nejvyšší sopka v Kostarice má dva hlavní krátery, z nichž jeden obsahuje zelené barvy. Rincón de la Vieja se skládá z devíti sousedících kráterů, které dotýkají sopečného národního parku.
Nejlepší pláže v Kostarice
Užijte si slunce na tichomořských plážích bílého písku v národním parku Manuel Antonio nebo se vydáte do poloostrova Nicoya, abyste strávili nějaký čas v Playa Guiones, Playa Sámara, Playa Carillo nebo pláži Conchal. Některé z nejlepších surfových pláží jsou Pavones, Playa Jaco, Santa Teresa, Playa Hermosa, Playa Grande, Playa Tamarindo a Playa Avellana.
Od pobřeží Pacifiku až po pobřeží Atlantiku / Karibiku se můžete dostat asi za 6 hodin. Na pobřeží jižního Karibiku vedou do Puerto Viejo de Talamanca s reggae hudbou a divokým nočním životem. Hlavní atrakce tohoto oblíbeného plážového města je Salsa Brava, největší vlna v Kostarice, pro ty nejzkušenější surfaře.

Kostarikální kuchyně
Costa Ricans začíná den s „gallo pinto“ (doslova „malovaný kohout“), typickou snídaňovou misku z rýže, fazole, cibule, papriku a koriandru. Podává se s vejci, klobásou „salchichón“, místním sýrem a „salsou Lizano“. Dokonce McDonald’s v Kostarice slouží McPinto!
„Casado“ je vydatné obědové jídlo z rýže, fazole, salát a smažené zralé plantains s masem nebo rybami. „Kopo“ je oholený ledový krém s košovým sirupem, práškovým mlékem a kondenzovaným mlékem. Můžete se dostat na téměř každou pláž. „Pipa fria“ je studená kokosová voda.

 

  Více informací o destinaci ZDE

2018-10-15T19:08:51+00:00 15. Říjen. 2018|