Londýn – Siem Reap ( Kambodža) – 10 tis. Kč

/Londýn – Siem Reap ( Kambodža) – 10 tis. Kč

Londýn – Siem Reap ( Kambodža) – 10 tis. Kč

 

Letenky ZDE

leden – duben

 Booking.com

 

Nebo zájezd přes CK :

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Kambodža, ležící v srdci pevniny jihovýchodní Asie, je nejlépe známá pro tajemné zříceniny Angkor, ale země má co nabídnout. Pomalu se zotavuje z hrdinské vlády Rudých Khmerů. Tato fascinující země přitahuje stále více a více návštěvníků s tropickými plážemi, koloniální architekturou a četnými přírodními zajímavostmi.
Tonlé Sap
Vyzkoušejte si největší sladkovodní jezero v jihovýchodní Asii. Tonlé Sap je domovem etnických komunit, žijících v 170 plovoucích vesnicích v chatrčích na chůdách. Školy, obchody a chrámy jsou postaveny přímo na vodě a veškerá doprava je lodí. V období dešťů se jezerní vody zvedají téměř k předním dveřím. Nejoblíbenější vesnicí, kterou navštívíte, je Chong Kneas, která se nachází nedaleko Siem Reapu. Ves města Kompong Luong, poblíž města Pursat na západním břehu jezera, patří k nejzajímavějším.
Pláže
Chcete-li si odpočinout, navštivte bílé písečné pláže Sihanoukville (Kampong Som), resort se nachází v Thajském zálivu. Můžete si vybrat pláž Sokha, Otres, Independence, Hawai nebo pláž Ochheuteal. Prozkoumejte několik nedotčených tropických ostrovů a prozkoumejte jejich pobřeží. Můžete například vyrazit na výlet do Koh Rong Samloem.
Jeďte trajektem do Koh Trong, který se nachází v řece Mekong před městem Kratie. Obdivujte obrazy dokonalých vesnic, plavat na pláži na západní straně a vychutnejte si klidný venkovský kambodžský život. Můžete také vyrazit na 9 km stezku kolem ostrova. Tento malý ráj nemá žádné automobily. Můžete si s sebou přinést kolo za příplatek, ale také si je můžete pronajmout na ostrově.
Komplex chrámu Angkor
Přejeďte do Siem Reap, abyste navštívili jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Asii, které jsou uvedeny na státní vlajce Kambodže. Obsahuje pozůstatky různých hlavních měst Khmerské říše, od 9. do 15. století. Světově proslulý Angkor Wat, s rozsáhlou řadou ozdobených staveb z 12. století, jako je věž, je největší ze všech chrámů Angkor. Stoupá vysoko nad džunglí prostřednictvím série tří obdélných teras na centrální svatyni a věž. Památník je obklopen obrovskou obdélníkovou nádrží. Pískovec, který byl použit k výstavbě tohoto mohutného chrámu, musel být dopravován z kamenolomu vzdáleného 40 km.
Zřícenina komplexu Angkor se rozkládá na více než 400 km² . Nové chrámy a zříceniny jsou objeveny téměř každý rok v tomto obrovském „městě chrámů“. Angkor Thom a chrám Bayon jsou stejně zajímavé. Chrám Bayon obsahuje více než 200 masivních kamenných úsměvných tváří, které se dívají do všech směrů. V Ta Prohmu můžete pozorovat bitvu mezi přírodou a architekturou v kambodžské džungli. Její popularita vzrostla v posledních letech kvůli jejímu použití ve filmu Lara Croft: Tomb Raider. Dalším zajímavým chrámem je Banteay Srei, postavený v roce 967 z červeného pískovce, asi 25 km severovýchodně od hlavní skupiny chrámů.
Phnom Penh
Hlavní město Kambodži se nachází přímo na břehu řeky Mekong. V Phnom Penhu byste měli navštívit Choeung Ek Genocidal Center, místo bývalého masového hrobu obětí Rudých Khmerů. Muzeum genocidy Tuol Sleng, které zaznamenává kambodžskou genocidu, se nachází v bývalé střední škole, která byla používána jako vězení režimu Rudých Khmerů.
Prohlédněte si královský palác, komplex budov, který slouží jako královská rezidence krále Kambodže. Navštivte Stříbrnou pagodu, která se nachází v budově paláce. V budově se nachází mnoho národních pokladů, jako je Kambodža smaragdového Buddhy a zlatý maitreya buddha ozdobený 9584 diamanty.
Battambang netopýří jeskyně
Fascinující písečné jeskyně v západní Kambodži nabízejí úžasné podívané. Když se blíží západ slunce, doslova miliony netopýrů opouštějí jeskyně . Podívejte se, jak létají v řadě vycházející z horské jeskyně s fascinujícími zvuky.
Objevte jeskyně ostrova Phnom Sampeau, místo pro popravu Khmer Rouge, nacházející se na vrchu Sampeau, 11 km jihozápadně od Battambangu. Rudí Khmérrové zabili své oběti na vrcholu jeskyně a pak hodili mrtvé tělo do jeskyně. Některé jeskyně ve Phnom Sampeau tradičně sloužily jako buddhistické chrámy.

 

  Další informace o destinaci a zájezdy ZDE:

 

2018-10-11T14:56:54+00:00 11. Říjen. 2018|