Miláno ( Řím, Benátky) – Zanzibar – 9.700,-Kč

/Miláno ( Řím, Benátky) – Zanzibar – 9.700,-Kč

Miláno ( Řím, Benátky) – Zanzibar – 9.700,-Kč

Pouze letenky ZDE

 

Nov 5-13, 5-20, 12-27, 19-27, Dec 3-11

 

Nebo zájezd přes CK:

 Booking.com

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Souostroví Zanzibar s čistou tyrkysovou vodou, mělkými pískovci a drobnými rybářskými vesnicemi je úchvatným místem pro útěk z uspěchaného světa! Nachází se v Indickém oceánu, pouhých 15 kilometrů od pobřeží Tanzanie. Díky poloze na jihu rovníku má tropické klima. Zanzibar je známý jako Spice Island. Vdechnete místní vůně při navštěvování menších obcí, jako je Tangawizi nebo Kidichi.

Koření, které na ostrově stále pěstuje, patří keř vanilka, kakao, zelená paprika, muškátový oříšek, skořice, kurkuma, kardamon, citrónová tráva, achitový strom (annatto) a mnoho dalších.

 

Nejlepší pláže na Zanzibaru

Zanzibar je klidný plážový ráj s bílými písky a třpytivými tyrkysovými vodami, které jsou protkány malebnými tradičními rybářskými obcemi. Na východním pobřeží byste měli jít do Jambiani, Paje nebo Uroa Bay.

Nejlepší pláže na severu jsou Matemwe, Nungwi nebo Kendwa.

 

Ostrov skákání

U břehů Zanzibaru se nachází mnoho malých ostrovů, které nabízejí odlehlé a vzdálené pláže. Navštivte ostrovy Pemba nebo jeden z mnoha malých, téměř opuštěných ostrůvků souostroví Zanzibar (např. Tumbatu, Chapwani nebo Bawe). Chumbe Island Coral Park zahrnuje chráněný korálový útes a lesní rezervaci, která chrání vzácná divoká zvířata. Korálové útesy na ostrově Mnemba jsou skutečně úchvatné.

Plavte se do Vězeňského ostrova (Changuu), abyste viděli staré buňky poskytující útočiště obrovským želvám. Ostrov sloužil jako vězení pro vzpurné otroky v šedesátých letech a poté fungoval jako karanténní stanice pro případy žluté horečky. Můžete také navštívit některý z ostrovů písečného břehu, jako je Pange nebo Nyange.

 

Kamenné město (Mji Mkongwe)

Stone Town, stará část města Zanzibar, bylo rozkvětem centra obchodu s kořením a obchodu s otroky v 19. století. Navštivte starou pevnost (Ngome Kongwe). Projděte se úzkými uličkami a uvidíte dům Freddieho Merkury a perské lázně Hamamni.

Návštěva muzea v bývalém sultánském paláci (Beit el-Sahel) je velmi doporučena pro naučení ománské historie Zanzibaru. Prozkoumejte zříceninu paláce Mtoni (Beit el Mtoni) – rodiště slavné arabské princezny Salme, která se zamilovala a utekla s německým obchodníkem. Můžete také navštívit jemně vyzdobený Old Dispensary a Dům divů (Beit al-Ajaib) – první budova v Zanzibaru, která měla elektřinu a výtah.

Zanzibarská kuchyně

Zanzibarská kuchyně je směs různých kulinářských tradic, včetně Bantu, arabské, portugalské, indické, britské a dokonce i čínské kuchyně. Na nočním trhu s potravinami ve Forodhani Gardens v Stone Town si můžete vybrat zanzibarské a svahilské lahůdky, jako jsou grilované mořské plody, masové špízy, samosas a „Zanzibar pizza“ – směs vegetariánů.

Zatímco v Zanzibaru byste měli určitě vyzkoušet tradiční pilau, obvykle připravený s husím masem vařeným bramborami, cibulí, kořením, kokosovým mlékem a rýží. Dalšími oblíbenými příklady jídel jsou rybí masala, dušené banány, salát z kachumbari. Měli byste také vyzkoušet koření a arabskou kávu s místními sladkostmi (např. Kasa a halu).

Další informace o destinaci ZDE:

 

a zde :

http://top-letenky.eu/our-destination/zanzibar-a-tanzanie/

2019-07-12T10:12:10+00:00 12. Červenec. 2019|