Miláno ( Řím) – Namibie (Johannesburg i Cape Town) – 9.200,-Kč

/Miláno ( Řím) – Namibie (Johannesburg i Cape Town) – 9.200,-Kč

Miláno ( Řím) – Namibie (Johannesburg i Cape Town) – 9.200,-Kč

Letenky ZDE

např.:  Mar 5-20, 12-25, 14-25, Mar 21 – Apr 1, Mar 28 – Apr 10Booking.com

 

Nebo přes české či německé CK:

 

Ohromující namibijské krajiny přitahují lidi z celého světa a stěží někdo opouští zemi bez silného odhodlání prozkoumat tuto neuvěřitelně krásnou přírodu znovu. Navštivte Rybářský kaňon a Národní park Etosha! Musíte to sami prožít.
Namib Naukluft Park je největší chráněná oblast v Africe a jedna z nejpozoruhodnějších památek Namibie. Nejznámější částí parku je Sossusvlei, solná pánev s charakteristickými červenými dunami.
V nedalekém Deadvlei najdete 550leté skelety z akátového stromu, kontrastující s pozadím bílé hlinité pánve a strmé, zlaté duny. Červený písek, který je tvoří, byl uložen zde z řeky Orange pod proudem Benguela a silným větrem. Písečné duny v poušti Namib jsou známé jako „hvězdné duny“ kvůli větru, který je formoval ze všech stran.
Město duchů
Několik kilometrů do vnitrozemí od přístavu Lüderitz narazíte na město duchů Kolmanskop, bývalé osídlení diamantovými horníky. Město bylo založeno po objevu ložisek drahých kamennů v jižní Namíbii v roce 1908. Kolmanskop, umístěný v bývalé německé kolonii, měl svou vlastní elektrárnu, nemocnici, sportovní halu, bazén, sál, kasino a železniční trať do Lüderitz.
Po zhroucení trhu s diamanty na konci první světové války bylo město opuštěno a ponořeno pod mořem písku. V roce 1956 opustila poslední rodina město. Kolmanskop je sen fotografa. Můžete obdivovat zachovalý interiér divadla, bowlingovou dráhu se 4 dráhami a několik renovovaných domů. Kvůli své poloze ve vyhrazeném prostoru (Sperrgebiet) si turisté musí koupit povolení u brány do města. Kousek odtud se nacházejí i další dvě podobná města – Elizabeth Bay a Pomona.

Fish River Canyon
Rybářský kaňon, který se nachází na dalekém jihu Namibie, byl tvořen vodní erozí a zhroucením údolí kvůli pohybům zemské kůry před více než 500 miliony let. Hloubka až 550 metrů je rybářský kaňon druhým největším kaňonem na světě. Obrovská roklina se táhne po cca. 160 kilometrů skrz falešný Koubiský masív až po horké prameny Ai-Ais.
Kaňon je součástí národního přírodního parku. Nejsevernějším vchodem je brána v Hobas, kemp 70 km severně od Ai-Ais. Odtud budete muset jet dalších 10 kilometrů k hlavního výhledu, který nabízí ohromující panorama slavného „pekelného ohybu“. Obrovská skalnatá krajina se rozkládá na sérii velkolepých útesů tvořených řekou ryb, která se pohybuje mezi balvany. Řeka je sezónní a obecně teče pouze v období dešťů od ledna do dubna.

Pobřeží Skeleton
Severní část Namibského pouštního pobřeží je pro lodě poměrně nehostinná. Studená voda Atlantického pramene Benguela, která se střetává se suchým teplým vzduchem, způsobuje husté oceánské mlhy. Pobřeží nejstarší pouště na světě je plné kostí velryb a více než tisíc rozpadaných vraků. Většina z nich leží hluboko v hlubokém písku, ale některé jsou vidět blízko. Do Namibijské Skeleton Coast se může podívat pouze 800 lidí ročně.

Jedním z nejznámějších vraků pobřeží je německá nákladní loď Edouard Bohlen z 1909. Během let se pobřeží změnilo a poušť začala zasahovat do oceánu. Nyní je vrak umístěn asi 500 metrů od břehu.

Národní park Etosha
Etosha je jednou z nejvíce dostupných rezervací v Namibii a jižní Africe. Tento jedinečný park nabízí úplný kontrast širokých otevřených travních porostů a masivní solné pánve, která pokrývá 4760 kilometrů čtverečních. Park se řadí mezi jednu z největších světových scén. Žije zde 114 druhů savců, 340 druhů ptáků, 16 druhů plazů a obojživelníků a nespočetné množství hmyzu.
Prohlížení divoké zvěře je nejlepší v suché, chladnější sezóně (květen – říjen), kdy je méně vegetace a divoká zvěřina se shromažďuje kolem řek a vodních nádrží, což usnadňuje pozorování. V mokré sezóně se zvířata rozptylují kolem parku. Park je bez malárie, přístupný v běžném autech a tábory poskytují řadu ubytování, stejně jako restaurace, obchody a čerpací stanice. Existuje síť silnic vedoucích k různým vodním nádržím. Zastavte své auto vedle jednoho z nich, počkejte a pozorujte, zatímco lev, sloni, a jiní přijdou ve stovkách. V parku se také můžete setkat s žirafou, plameňákem, pelikánem, zebrou, nosorožcem, leopardem nebo gepardem.

 

Další informace o destinaci ZDE:

2019-02-20T16:34:12+00:00 20. Únor. 2019|