Miláno – San Juan ( Portoriko) – 9 tis. Kč

/Miláno – San Juan ( Portoriko) – 9 tis. Kč

Miláno – San Juan ( Portoriko) – 9 tis. Kč

Letenky ZDE

více termínů – leden až duben

 

 

 

 

Nebo celý zájezd přes CK ?

 Booking.com

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Puerto Rico, často označovaný jako „ostrov tisíce požehnání“, je nejrozmanitější destinací v Karibiku. Obklopen více než 270 mil krásného pobřeží, okouzlující ostrov byl požehnán velkými přírodními poklady.
Puerto Rico je nejmenší ostrov na Velkých Antillech. Během jednoho dne můžete projet celý ostrov. Mnoho z jeho nádherných atrakcí je zdarma, což vám umožní mít skvělou dovolenou bez překonání rozpočtu.
Nejlepší pláže v Puerto Rico
Puerto Rico má každý rok průměrně 10 oceněných pláží s modrou vlajkou. Vyberte si z odlehlé a tiché, až po špičkové surfovací vlny. Pobřeží má více než 300 pláží, které si můžete vychutnat po celý rok! Playa Sucia (La Playuela) v Cabo Rojo je nejkrásnější místo na hlavním ostrově Puerto Rico. Na této bílé písčité pláži si můžete vychutnat výhled na vápencové útesy nebo pěší túru na malebnou pěší stezku podél přírodní rezervace.
Puerto Rico má zátoky a ostrůvky s přírodními plážemi. Ostrovy Vieques a Culebra jsou nejlépe zachované tajemství Karibiku, kde najdete perfektní pláže bez davů. Pláž Flamenco na ostrově Culebra je stále považována za jednu z nejlepších pláží na světě. Vlny jsou tam velmi jemné, písek je světlý a čistě bílý a kvalita vody získala již řadu let cenu Blue Flag. Playa La Chiva (Blue Beach) a Playa Caracas (Červená pláž) jsou nejlepší pláže v Isla de Vieques s měkkým, zlatým pískem a křišťálově čistou tyrkysovou vodou.
Bioluminiscenční pole
Existuje jen málo zátok v Puerto Rico, kde voda září v temnotě – například Mosquito Bay (Vieques), Laguna Grande (Fajardo) a La Parguera (Lajas). První Bio Bay, ležící na jižním břehu Isla de Vieques, je ten, který svítí s nejvyšší intenzitou. Mosquito Bay byl dokonce v roce 2006 deklarován nejjasnějším světlem na světě Guinness World Records. Navštivte toto kouzelné místo, když je měsíční světlo minimální, a podívejte se na miliony zářících tvorů.
Záhadné modrozelené světlo vytváří dinoflagely, které žijí v teplých pobřežních vodách. Tyto mikroorganismy prospívají v prostředí, které je jednoznačně vyhovuje jejich potřebám. Výlet na kajaku do jedné z bioluminiscenčních zátok v noci je kouzelný zážitek.
Nejdůležitější body ze San Juan
Hlavní město Puerto Rico se skládá z historických budov a vzrušujících atrakcí. Vychutnejte si pětačtyřicetileté město s úzkými, dlážděnými ulicemi, pestrobarevnými budovami a baštami. Zděné město stále zachovává svou ohromující koloniální architekturu. Jděte na Paseo de la Princesca, promenádu, kde můžete zažít živou hudbu spolu s umělci a řemeslníky. Castillo San Felipe del Morro je úžasná pevnost, která chránila Puerto Rico již stovky let.
Castillo de San Cristobal je druhá pevnost San Juan, největší kamenné opevnění, které španělští postavili v Novém světě. O víkendech se můžete vydat na prohlídku do podzemních chodeb, které jsou obvykle uzavřeny veřejnosti.
El Yunque národní les
Užijte si krásné tropické prostředí svěží deštný prales El Yunque, který se nachází hodinu od San Juan. Přijďte včas, abyste měli dostatek času. Navštivte stanici Ranger pro mapy k pěšímu výletu po rezervaci, obdivujte nádherné orchideje, exotické ptáky a další divokou zvěř, včetně národního symbolu, koňské žáby. Vydejte se na stezku El Yunque Peak nebo pozorovací věž Yokahu na neuvěřitelné výhledy. Ujistěte se, že máte sprey proti hmyzu, vezměte s sebou vodu a občerstvení.
Můžete přijet buď La Mina Trail nebo Big Tree Trail pro přístup k La Mina Falls. V nedotčeném, přirozeném říčním bazénu si můžete vychutnat osvěžující plavání nebo houpání z lana k řece. Chcete-li si vychutnat přírodní tobogány, navštivte Las Paylas (Las Pailas) v Luquillo. Skály jsou opravdu hladké a dělají pro ně opravdu zábavné snímky!
Ponce karneval
Zdejší obyvatelé jsou často nazýváni nejšťastnějšími lidmi na světě. S více než 500 festivalů v průběhu roku se můžete ponořit do živé kultury ostrova. Chcete-li se zúčastnit party Puerto Rican stylu, navštívit San Sebastián Street Festival. Během třetího víkendu v lednu je celá San Sebastiánova ulice v San Juan uzavřena pro party Mardi Gras. Tato oblíbená událost zahrnuje živou hudbu a průvody, které čítají 250 000 lidí.
Ponce, nejvíce obydlené město Puerto Rico mimo metropolitní oblast San Juan, má slavný Carnaval de Ponce (Carnaval Ponceño), který pochází z roku 1858. Odvozuje se od staré světové tradice konečné oslavy před začátkem Půstu. Během každoroční týdenní oslavy převzaly města pouliční večírky. K dispozici jsou hlasité a barevné přehlídky s divoko vyzdobenými plováky, bláznivými kostýmovanými tanečníky a množstvím hudby. Tradiční maskování („vejigantes“) s rohatými maskami představují démony, které vycházejí z afrického, španělského a karibského folklóru.

 

Více o destinaci a aktivity ZDE

 

 

2018-10-30T15:23:25+00:00 30. Říjen. 2018|