Paříž – Rio ( Brazílie) – Lima ( Peru -Machu Picchu + jezero Titicaca) – 11.700,-Kč

/Paříž – Rio ( Brazílie) – Lima ( Peru -Machu Picchu + jezero Titicaca) – 11.700,-Kč

Paříž – Rio ( Brazílie) – Lima ( Peru -Machu Picchu + jezero Titicaca) – 11.700,-Kč

Letenky ZDE

March 25 – March 30 – April 2 – April 7 – April 11 – April 14 – April 14 2019

+ možná varianta –

Paris – Rio de Janeiro – Lima – Cuzco – Puno (Lake Titicaca) – Arequipa – Lima – Pari

Lima – Cuzco – 700,-Kč – ZDE

noční bus Cusco – Puno +Arequipa

Arequipa – Lima – – 700,-Kč

 Booking.com

Nebo zájezd přes CK :

 .
.

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Nazca Lines

Slavné Nazca Lines jsou památkovým místem. Geoglyfy v pouštním písku byly vytvořeny indiány Nazca mezi 300 př.nl a 900 Tajemný systém linií, zobrazující zvířata, rostliny, lidi a geometrické postavy, lze nalézt na náhorní plošině v jihozápadní části Peru.

Z pozorovací věže u silnice můžete vidět obrovské kresby na povrchu země, jako strom, opice, kolibřík, papoušek, pavouk, ryba, lama, ještěrka, lidské ruce a kandelábr.

Colca Canyon

Údolí v jižním Peru je třetí nejnavštěvovanější turistickou destinací v zemi. Jedná se o jeden z nejhlubších kaňonů na světě (3,270 m), druhý v Peru po kaňonu Cotahuasi a více než dvakrát tak hluboký jako Grand Canyon ve Spojených státech. Velkou atrakcí zde jsou andské kondory.

V tomto barevném andském údolí s kořenem doby před Inků jsou města založená ve španělských koloniálních dobách. Místní lidé z kultur Collagua a Cabana si zachovávají tradice předků a pokračují v kultivaci zemědělských teras před Inkou.

Arequipa

V druhém nejpočetnějším městě Peru jsou ohromující koloniální budovy obklopeny vysokými sopkami, horkými prameny a sněhem zakončenými vrcholy západních Andú. Arequipa je přezdívána jako „Bílá města“, protože mnoho budov v této oblasti je postaveno ze sily, bílé skály pocházející ze sopky v okolí města, včetně Misti, Chachani a PichuPichu.

Založena v roce 1540, město je plné domů a muzeí. Nejvyšší atrakcí, klášter Santa Catalina, je jako své město ve městě, s fontánami a dlážděnými ulicemi. Arequipa je ideální základnou pro návštěvu Colca Canyon.

Lima

Navštivte historické centrum Limy a všechny její památky, které UNESCO považuje za místo světového dědictví od roku 1988. Hlavní město má několik nádherných kostelů a klášterů, stejně jako moderní a stylovou architekturu. Plaza de Armas je místo, kde se narodilo město Lima. Také známý jako Plaza Mayor, je srdcem města.

Toto starobylé město bylo postaveno na údolí obklopené mimořádně vyprahlou pouští. Pokud se vám líbí opalování, můžete jít na pláž Tichého oceánu Miraflores. Lima může být také použita pro další cestu do Machu Picchu.

Místa Inků

Prozkoumejte Cuzco, kapitál Incké říše, známý svými obyvateli jako „místo narození světa“. Toto fascinující město, nacházející se v jižních Sierrách, je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Cuzco je skvělou základnou, odkud mohou turisté navštívit posvátné údolí Inků. Pouhých půl hodiny letu z Cusco, Puerto Maldonado je klíčovým skokem pro prohlídky Amazonky.

Objevte archeologické naleziště Machu Picchu, jedno z nových sedmi divů světa. Mezi další slavné incká místa patří ruiny Pisac, Choquequirao, Ollantaytambo, Sacsayhuaman a terasy Moray. Můžete také prozkoumat doly Maras Salt, které se nacházejí v údolí Urumbamba.

Tradiční peruánská kuchyně

Několik pokrmů a chutí dělá peruánskou kuchyni jednou z nejlepších na této planetě. Nezapomeňte vyzkoušet celosvětově známé ceviche. Tato typická peruánská strava je vyrobena ze syrových ryb nebo korýšů marinovaných v limetkové šťávě, typicky zdobené bylinkami a slouží jako předkrm.

V údolích a planinách Andách je strava stále tradiční stravou založená na kukuřici, bramborách a sortimentu hlíz. Maso pochází z domorodých zvířat, jako jsou alpaky a morčata.

2018-12-31T08:48:00+00:00 31. Prosinec. 2018|