Praha – Dubaj – 4.100,-Kč

/Praha – Dubaj – 4.100,-Kč

Praha – Dubaj – 4.100,-Kč

Pouze letenky ZDE

13-20 Nov, 16-20 Nov, 16-27 Nov, 23-27 Nov

 

Nebo přes CK :

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

S ikonami, umělými ostrovy, historickými mešitami, obrovskými nákupními komplexy a světově proslulými plážovými letovisky nabízí SAE spoustu věcí. Spojené arabské emiráty jsou malá země, ale je plná vzrušujících míst k vidění, bez ohledu na vaše zájmy!
Abu Dhabi
Hlavní město Spojených arabských emirátů sídlí na ostrově v Perském zálivu. Abu Dhabi představuje eklektickou směs starých a nových, tradičních a moderních, minulých i budoucích. Sledujíc bohatou historii , toto fascinující město prošlo po desetiletích masivními změnami. Ve vybledlé Grand Mosque Sheikh Zayed můžete obdivovat nádhernou architekturu a největší světový koberec. Navštivte palác Emirates, který je držitelem ceny za nejdražší hotel postavený ve Spojených arabských emirátech.
Yas Island, hvězdná atrakce Abu Dhabi, je domovem nového okruhu F1 Yas Marina. Budete mít možnost zažít rychlost, ať už jako řidič nebo cestující. Hotel Yas Island, který byl postaven na okruhu, je viditelný již na několik kilometrů, díky největšímu světelnému systému LED na světě. Prozkoumejte Corniche Park a Bílou pevnost, největší na světě, pečuje o více než 6 000 pernatých pacientů každý rok. Navštivte Emirates National Auto Museum nebo jděte do Abu Dhabi Falcon Hospital, kde se dozvíte o sokolnictví. Najděte první bankomat ATM na světě. Prozkoumejte tradiční ulice Heritage Village – úžasné místo pro letmý pohled na beduínský život.
Dubaj
Toto futuristické město je obklopeno pouští. Dnes Dubaj je jistě nejvíce navštěvovanou destinací v celé Emirates. Je známá pro špičkové mrakodrapy a ohromující umělé souostroví. Obdivujte Burj Al Arab – známý jako „jediný sedm hvězdičkový hotel na světě“, který se nachází na ostrově uměle vytvořeném podél pobřeží Dubaje. Navštivte slavnou Burj Khalifa – nejvyšší stavbu světa – a obdivujte největší taneční fontánu na světě. Cesta podél Dubai Creek, můžete nakupovat v největším nákupním středisku na světě nebo strávit hodiny v souk, na tradičním venkovním trhu.
Dubaj Mall je obrovská nákupní oblast, ve které se nachází více než 1200 obchodů, dubajské akvárium a Ski Dubai, což je fantastická krytá sjezdovka. Prozkoumejte Dubai Miracle Garden, největší přírodní květinovou zahradu na světě, vydejte se na epické pouštní dobrodružství, jděte na pláž a zaplavejte si v klidných modrých vodách Perského zálivu.
Zpívající písečné duny
Prázdná čtvrť – obrovská písečná poušť , zahrnuje většinu jižní třetiny Arabského poloostrova – můžete vylézt na vrchol oranžové duny a vychutnat si fantastický výhled. V Liwě můžete slyšet hudbu pouště, která obklopuje tuto ospalou oázu. Když se pohybuje velké množství písku, pochází z těchto záhadných dun hluboký řezavý tón. Tento fenomén je způsoben vibracemi zrn písku, když se o sebe třou.
25 km jižně od Liwa Oasis najdete 1600 metrů dlouhé duny Moreeb (Al Moreb Hill)se sklonem 50 stupňů a výškou 300 metrů . Moreeb Hill je pravděpodobně nejvyšší duna ve Spojených arabských emirátech a jeden z nejvyšších pískových kopců na světě.
Sharjah
Třetí největší emirát Spojených arabských emirátů není tak proslulý jako Dubaj nebo Abu Dhabi, ale má vlastní atraktivitu, díky níž je považován za hlavní město kultury země. Nachází se pouhých 20 kilometrů od Dubaje, Sharjah byl pro kulturní město arabského světa zvolen UNESCO za rok 1998.
Vaše návštěva by mohla začít na náměstí Kulturního paláce, Sharjahův palác nebo Muzeum přírodopisu. Udělejte si čas na odpočinek v Ajmanu a Sharjah Cornich, známém svými krásnými písečnými plážemi. Navštivte Souq Al Arsah, nejstarší tržiště ve Spojených arabských emirátech a Blue Souq, nejslavnější trh v Sharjah, s 600 obchody. Projděte se po promenádě Al Majaz a navštívte akvárium Sharjah. Můžete navštívit Muzeum vědy nebo Sharjahské islámské muzeum, několik mešit nebo relaxavat v parku Al Montazah.
Město budoucnosti
Na okraji Abú Dhabi, vedle mezinárodního letiště v Abú Dhabí, je město Masdar City.Spoléhá na solární energii a další obnovitelné zdroje energie. Původním plánem bylo dokončit první plánované udržitelné město na světě do roku 2016. V důsledku globální finanční krize z konce roku 2000 však nebylo nikdy dokončeno.
K dnešnímu dni je Masdar jako město duchů – v současné době je zde méně než 1% obsazenosti. Pouze 5% původního projektu bylo zcela vybudováno. Současné odhady mají toto futuristické město dokončit do roku 2030. Vedoucí projektu se rozhodli opustit myšlenku nulového uhlíku.

2018-10-05T15:41:36+00:00 5. Říjen. 2018|