Praha – Mauritius – 11.500,-Kč

/Praha – Mauritius – 11.500,-Kč

Praha – Mauritius – 11.500,-Kč

Letenky ZDE

Departure: Feb 5, 6, 12, 13
Return: Fev 14, 17, 20, 21, 24, Mar 4


Booking.com

 

Nebo celý zájezd přes české či německé CK :

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

Budete ohromeni písečnými plážemi, křišťálově čistým oceánem a přátelskými lidmi na Mauriciu! Jděte do botanické zahrady a do „Valee des couleurs“, navštivte jednu z mnoha dobrodružných parků na ostrově, kde najdete ohromné ​​želvy a krokodýly!
Vychutnejte si velkolepou krásu Chamarelského vodopádu, ze kterého se skáče více než 85 metrů dolů do údolí proti malebné kulisě tropické džungle. Další velmi oblíbenou atrakcí je 10 metrů vysoký Rochester Fall na řece Savanne. Obdélníkové boční horniny jsou sloupy čedičové lávy, které se odhadují na zhruba 2-3 miliony let. Tento vodopád je známý mezi mladými lidmi, kteří se často ponoří do vody dole.
Pokud máte rádi malebné výhledy a přírodu, měli byste se také vydat na Sedm vodopádů (Les Sept Cascades) na řece Tamarin. Tyto vodopády jsou těžko dosažitelné, ale stojí za to. Neuvěřitelná řada kaskád, s hlubokými rybníky, skalními skoky a okolní svěží zelenou vegetací, představuje jedno z nejkrásnějších přírodních lokalit na Mauriciu.

Turistika s přírodou
Flora Mauricia se skládá ze 700 druhů původních rostlin. „Zelený“ jih je ostrov divočiny, ale možná zajímavější. Prozkoumejte hornatou přírodní rezervaci Frederica nebo vylezte na vrchol Black River Peak (828 m) – nejvyšší. Navštivte Le Morne Brabant (556 m), který byl v 19. století využíván jako útočiště pro uprchlé otroky.
Přírodní park La Vanille, umístěný v krásném údolí, je domovem různých druhů zvířat, plazů a rostlin. Na různých místech kolem ostrova můžete objevit vzácný mauriciánský kestrel a obrovskou želvu. Delfíni, velryby a žraloci jsou pouhými třemi vrcholy ostrova bohatě biologicky rozmanitého mořského prostředí.

Nejlepší pláže na Mauriciu
Ostrov je skutečný ráj pro ty, kteří chtějí vychutnat slunce a užít si moře. Pláže s bílým pískem jsou soustředěny na východě a severu. Blue Bay je ideálním místem pro windsurfing a plachtění. Na severu je veřejná pláž Mont Choisy. Pozoruhodná malá zátoka v Pereybere je také jedním z nejlepších koupacích míst na ostrově.
Rovné, klidné pláže západního pobřeží jsou pro rodiny oblíbené. Měli byste si vybrat nádhernou pláž Le Morne. Vesnice Flic en Flac má také velmi dlouhé bílé písčité pláže, obklopené filaemi nebo stromy Casuarina. Měli byste uvažovat o návštěvě jednoho z nedotčených pobřežních ostrovů, jako je ostrov Rodrigues, Ile aux Cerfs, Ile des Deux Cocos, Ilot Gabriel nebo Ile Plate.

Sedmi barevná země (Terres des Sept Couleurs), Chamarel
Tato světově proslulá atrakce je poklad, který si nesmíte nechat ujít. Unikátní vulkanický geologický jev se může dostat vinutou cestou, která vede z vesnice Case Noyale. Existuje mnoho míst, kde se můžete zastavit a obdivovat nádherný výhled. Různé a kontrastní odstíny modré, zelené, červené a žluté vytvářejí zvlněnou krajinu. Různé barvy země, které se krčí, jsou zřejmě výsledkem eroze sopečného popela.
Po návštěvě Země se sedmi barevami si můžete prohlédnout rumovou destilerku – Rhumerie de Chamarel.

Sega tanec (Sega Tipik)
Nemůžete opustit Mauricius, aniž byste se nenaučili několik kroků Sega. Tento tradiční tanec byl zapsán na seznamu UNESCO v seznamu nehmotného kulturního dědictví. Mauriciánský Sega Tipik se svým výrazným africkým rytmem budete mít boky zvlněné. Každé středisko má vlastní show Sega. Pokud chcete přinést tropický beat do vašeho domova, můžete si koupit řadu místní lidové hudby v jednom z hudebních obchodů kolem ostrova.
Africký duch rezonuje hudbou, kterou hrají takové nástroje jako ravan, maravan nebo trojúhelník. Každý zpěvák improvizuje texty v kreolském jazyce. Sega písně mohou mluvit o lásce nebo řešit každodenní výzvy a obavy, s významem přijatým choreografií.

2019-01-03T16:50:29+00:00 3. Leden. 2019|