Řím – Chile – 10 tis. Kč

/Řím – Chile – 10 tis. Kč

Řím – Chile – 10 tis. Kč

Letenky ZDE

Jan 21 – Feb 9, Jan 28 – Feb 12, Feb 2-12, 5-12, Feb 5-24, 13-24, Mar 18-31

 Booking.com

Nebo zájezd přes CK :

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

Letenky, autobusy a vlaky Evropa

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

 

Patagonia

Parque Nacional Torres Del Paine nabízí ohromující terén a dech beroucí scenérii. Tento národní park v extrémním jihu oblasti Patagonie zahrnuje hory, ledovce, nesčetné jezera a řeky. Středem parku je nádherný granitový Paine Massif, který je tvořen ledovcem. Nejvyšší špičkou pohoří je Paine Grande (2,884 m / 9,462 ft).

Dalším vrcholem této ikonické oblasti je ledovec San Rafael, který přichází do Laguna San Rafael. Tento ledovec tidewater nejbližšího rovníku je přístupný pouze letadlem nebo lodí projíždějící úzkou cestou izolované oblasti Aisén. V severní Patagonii byste měli navštívit Lago Llanquihue, který nabízí fantastický výhled na sopku Osorno z celého jezera.

Atacama Desert

Nejvíce vyprahlá poušť na planetě se nachází od Andských hor až po Tichý oceán. Měsíční krajina Atacamy se táhne po obou stranách Panamerické dálnice, nerušená jakýmkoli znakem lidské činnosti. Zde si můžete prohlédnout pestrou krajinu, plavat ve slaných jezerech Atacama a sledovat růžové plameňáky v Národní rezervaci Los Flamencos. Vydejte se na slaný vrchol a obdivujte úžasnou scenérii Valle de la Luna a Valle de La Muerte (údolí smrti) s velkými písečnými dunami a kamennými útvary. Pak můžete strávit nějaký čas, který se potuluje kolem červených skal Piedras Rojas.

Atacama je nejpopulárnější hvězdné místo, které se může pochlubit nejmodernějším teleskopem na Zemi. Brzy ráno se můžete vydat na výlet do El Tatio Geysers. Nezapomeňte najít Mano de Desierto, sochu obrovské ruky uprostřed pouště. Měli byste také poznat Atacama Giant, jeden z největších starověkých geoglyfů na světě.

Horké prameny

Jako seizmicky aktivní, vulkanická země,  může Chile nabídnout více než 270 horkých pramenů. V Parque Nacional Villarrica, 17 km od Panguipulli, se můžete ponořit do Termas Geometricas. Tento labyrint 17 horkých pramenů je ukrytý ve svěžím lesním kaňonu. Tam jsou dva vodopády a tři studené ponorné bazény k ochlazení.

Vychutnejte si nějaké přírodní rozmazlování v Jurasi Springs, kde najdete vnitřní i venkovní bazény. Termas de Puritama, který se nachází pouhých 35 km severně od San Pedro de Atacama, nabízí 8 velkých geotermálních bazénů. Hotel Colina Hot Springs, který se nachází v Andách hned vedle Santiaga, vám poskytne možnost odpočinout si nejen po  výpravách na koni.

Santiago de Chile

Díky své zajímavé historii a krásné architektuře slouží Santiago jako kulturní centrum země. Centrálně umístěný, hlavním dopravním uzlem země, je dobrým výchozím bodem pro vaše chilské dobrodružství. Je vybaven nejvýznamnějšími místy, jako je La Moneda (Palác mincí), Plaza de las Armas, metropolitní katedrála v Santiagu a Parque Araucano. Sky Costanera ve výšce 300 metrů nabízí 360 ° výhled na město. Nicméně vrcholem jakékoli návštěvy hlavního města Chile je tramvaj na San Cristóbal Hill za překrásný výhled na metropolí Santiaga. V jasném dni můžete dokonce vidět Andy. Poté si můžete dát oběd v barevném merkadosu Central nebo La Vega.

Santiago je domovem významných muzeí a galerií, jako je Chilské národní muzeum výtvarného umění a La Chascona Casa Museo. Další třeba předkolumbovského umění (Museo Chileno de Arte Precolombino), které obsahují sbírky týkající se rodilých národů a Muzeum paměti a lidských práv, připomínající ty, kteří trpěli v režimu Pinochet.

Město duchů

Pokud hledáte dobrodružství, prozkoumejte nitrátové města Humberstone a Santa Laura, poblíž severního přístavního města Iquique ve vzdálené poušti Pampa. Až do roku 1909 byla těžba jihoamerického saltpetra (dusičnan sodný, také známý jako bílé zlato) prospěšný podnik. Tato fascinující města duchů byla kdysi domovem rušného společenství. Byly opuštěny v roce 1960 po rychlém poklesu. V roce 2005, poté co se staly městy duchů, byly prohlášeny za světové dědictví UNESCO a otevřeny cestovnímu ruchu.

2018-12-17T19:00:48+00:00 17. Prosinec. 2018|