Taky kousek ráje … Londýn – Rarotonga ( Cookovy ostrovy) – 17 tis. Kč

/Taky kousek ráje … Londýn – Rarotonga ( Cookovy ostrovy) – 17 tis. Kč

Taky kousek ráje … Londýn – Rarotonga ( Cookovy ostrovy) – 17 tis. Kč

Letenky ZDE

Oct 29 – Nov 9, Nov 5-30,5-23, 12-30

 

 

Nebo zájezd  přes CK:

 

Waitomo Glowworm (Severní ostrov)
Nový Zéland má jedny z nejhezčích a velkolepých jeskynních systémů na světě. Vyzkoušet světově proslulé jeskyně Glowworm je opravdu jedinečný zážitek, který by měl být na vašem seznamu! Od listopadu do března můžete procházet nebo proplout úžasnými jeskyněmi Waitomo, známými svou populací Arachnocampa luminosa – drobný hmyz, který vyzařuje jejich nezaměnitelné luminiscenční světlo. Tento druh se nachází výlučně na Novém Zélandu. Jsou zde organizované zájezdy, které zahrnují plavbu lodí přes hvězdné krajiny divů Glowworm Grotto. Loď vás zaveze do podzemní řeky Waitomo, kde jediné světlo pochází od žhavých červů a vytváří oblohu živých světel.
Glowworm Grotto je součástí systému Waitomo Caves, který zahrnuje jeskyně Ruakuri a jeskyni Aranui, s několika malými podzemními jezery.

Turistická oblast Tolkien (Severní ostrov)
Dramatická scéna Nového Zélandu se objevila v řadu mezinárodně uznávaných filmů – nejznámější je Trilogie Pán prstenů a Hobitská trilogie. Mnoho aktivit a atrakcí, jako je Weta Studios a Hobbiton Movie Set, nabízí možnost vidět místo natáčení. Malebný Hobbiton se nachází asi 8 kilometrů západně od Hinuera a 10 kilometrů jihozápadně od Matamaty v Waikato. Vychutnejte si skutečnou Středozem v malebném ovčím hospodářství o rozloze 1250 akrů s nádherným výhledem na útesy. Podívejte se na Bag End, kde začínali své dobrodružství Frodo a Bilbo , jako byste procházeli kolem skutečné vesnice Hobbit. Ztratit se mezi hobitovými otvory a navštívit Green Dragon Inn, mlýn, dvojitý klenutý most a stromový strom.
Tongariro Crossing na centrálním severním ostrově vás provede, místem kde se natáčel Mordor v Pánu prstenů. Ngauruhoe sopka je známá jako Mt. Doom v trilogii.

Moeraki Boulders (Jižní ostrov)
Při jízdě po pobřeží Severního Otagu byste měli zastavit, abyste se dívali na úžasné balvany Moeraki – záhadně sférické kameny roztroušené po pláži Koekohe u Moeraki. Tyto balvany jsou ve skutečnosti kalcitové konkrementy, původně vytvořené v sedimentech mořského dna asi před 65 miliony let. Některé balvany váží několik tun a mají průměr až 3 metry.

Prakticky shodné sférické balvany, nazvané Koutu Boulders, se nacházejí na plážích, ve skalách a na břehu přístavu Hokianga, mezi body Koutu a Kauwhare (North Island).

MBaby seals (Jižní ostrov)
Ohau Stream Walkway, nacházející se 1, 27 km severně od Kaikoura, je 280 m stezka, která vám dává možnost vidět tulení mláďata. V chladnějších měsících se můžete vydat krátkou procházkou od parkoviště až po malý malebný vodopád, kde můžete sledovat rozkošné tulení mláďata, která se vydala z oceánu. Spousta tuleňů sem přichází, aby si zahráli v malém idylickém bazénku. Snažte se, abyste na Ohauském potoku neudělali větší hluk a nevcházejte do vody!
Pláž Wharariki, která se nachází západně od mysu Farewell, je obrovská otevřená písečná pláž, kde můžete v zimních měsících pozorovat také tulení mláďata.

Milford Sound (Jižní ostrov)
Nachází se na západním pobřeží jižního ostrova, Milford Sound (Piopiotahi) je místem, kde se z moře vynořují velkolepé hory. Krásný fjord hluboko uvnitř národním parku Fiordland je na Novém Zélandu nejvíce ohromující přírodní atrakcí. Objevte krásu této nedotčené scénické destinace, kde hory potkají vodu s výrazným efektem. Popsal Rudyard Kipling jako osmý zázrak světa, Milford Sound byl vymodelován ledovci během ledové doby. V deštivých a bouřlivých dnech můžete obdivovat hru větru s mnoha vodopády v Milford Sound, některé s výškou až 1000 metrů.
Můžete si rezervovat malebnou plavbu lodí, projížďku na kajaku nebo se potápět ve fjordu, nebo jen zajít do Milford Sound a vyrazit na vzrušující výlet po horách. Chcete-li se dozvědět více o místním mořském životě, navštivte podvodní observatoř v Harrison Cove.

Pláž s horkou vodou (North Island)
Nový Zéland je geologický bod a má spoustu aktivních sopek, gejzíry a horké prameny. Pláž s horkou vodou, s přírodními prameny bublající skrz zlatý písek, patří k nejoblíbenějším geotermálním atrakcím. Nachází se v Mercury Bay, na východním pobřeží poloostrova Coromandel, přibližně 12 kilometrů jihovýchodně od Whitianga.
Je to místo, kde si můžete vytvořit vlastní horký bazén, jen pár metrů od osvěžujícího Tichého oceánu. Stačí si vyhrabat jámu do písku a nechat horkou vodu uniknout na povrch a vytvořit lázeňský bazén. V místních kavárnách si můžete pronajmout motyku nebo lopatu. Přirozeně zahřátá minerální voda s teplotou až 64 ° C (147 ° F) vyvěrá ze dvou podzemních trhlin, které se nacházejí v blízkosti skal na jižním konci pláže.

 

 

2018-06-08T12:49:40+00:00 8. Červen. 2018|