Vídeň – Island – 1.800,-Kč

/Vídeň – Island – 1.800,-Kč

Vídeň – Island – 1.800,-Kč

Letenky ZDE  

květen

Nebo celý zájezd přes CK:Booking.com

 

 

Doprava po Evropě – EUROLINES , FLIXBUS, REGIOJET – ZDE

 

AUTOPŮJČOVNY Z „CELÉHO SVĚTA“ – ZDE

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 

 

Ohromující příroda
Zažijte krásu tajemné, drsné krajiny a čisté přírody. Cestujte po břehu a všimněte si početných ledovcových řek, kaňonů a slavných vodopádů (jako Dettifoss, Gullfoss, Seljalandsfoss, Skógafoss, Godafoss, Glymur a Svartifoss).
Zažijte zázraky subarktické fauny v jejich přirozeném prostředí. Většina světové populace puffinů žije na Islandu během páření. Nejlepším místem pro sledování těchto roztomilých ptáků jsou Dyrhólaey, Ingólfshöfði, Borgarfjörður eystri, útes Látrabjarg, ostrov Heimaey, ostrov Papey a ostrov Grímsey.
Fotografův ráj
Na Islandu je několik vzácných míst, které nabízejí dramatickou krajinu. Pokud máte rádi sci-fi filmy, měli byste určitě navštívit epické americké námořnictvo americké vraky na Sólheimasandur černé písečné pláži.
Opuštěný havarovaný letoun je dnes jedním z nejvíce neskutečných a strašidelných fotografií Islandu. Nachází se mezi vodopádem Skógafoss a městem Vík. Chcete-li se tam dostat, musíte vyrazit na Sólheimajökull Glacier (souřadnice: 63 27.546-19 21.887). Od října do března můžete sledovat polární záři nad vrakem letadla.
Led a oheň
Island je jednou z nejvíce geologicky mladých a vulkanicky aktivních oblastí světa. V ohromující krajině je to krajina extrémních kontrastů, kde koexistují oheň a led. Objevíte síly přírody, jako jsou sopky, vařící řeky a bazény. Podívejte se na slavného skvělého Geysira i na Strokkura. Navštivte skleník poháněný geotermální energií a dozvíte se o vaření gejzírů. Dokonce i horká vodovodní voda na Islandu voní sírou. Studená voda je jedna z nejčistších na světě – pochází z ledovcového odtoku.
Ledovce a ledové kryty pokrývají 11,1% plochy. Plavte se mezi obrovskými 1000 let starými ledovci v malebné krajině Jökulsárlón Glacier Lagoon. Pokud máte štěstí, můžete dokonce vidět tuleně.
Horké prameny
Směs geotermální činnosti, led a oheň znamená, že na celém Islandu je mnoho horkých pramenů. Navštivte nádhernou terapeutickou Modrou lagunu, zaplavte si v jednom z nejstarších stálých bazénů v zemi (Seljavallalaug) nebo si užijte koupele v jednom z divokých geotermálních pramenů uprostřed ničeho (jako například v Landmannalaugaru, Laugarvallalaugu nebo Reykjadaluru).
Pravděpodobně nejzajímavějšími místy pro koupání jsou jeskyně Stóragjá a Grjótagjá, kde byly natočeny scény hry o Trůny. Některé přírodní koupaliště jsou velmi horké a měli byste být velice opatrní při koupání.
Jídlo
Důležitou součástí islandské kuchyně je jehněčí, mléčné výrobky a ryby. Pravděpodobně nejoriginálnější jídlo je kæstur hákarl – fermentovaný žralok, který byl zavěšen na sucho po dobu čtyř až pěti měsíců. Můžete také ochutnat maso mořských ptáků (například puffiny nebo kormorány).
Je to vzrušující pocit, abyste si vychutnali vlastní večeři v zátoce ve studených vodách severního Atlantiku nebo Arktidy. Můžete to zažít během plavby s výhledem na velryby z přístavu Akureyri, Dalvik, Húsavík nebo Reykjavík.
Kultura
Zažijte kreativitu islandského lidu a vychutnejte bohatou kulturu plnou legend. Udělejte si čas prozkoumat Reykjavik, největší město, které je domovem 37% obyvatel Islandu. Navštivte památky města, jako je památník Sun Voyager a koncertní síň Harpa. Dynamická, originální kulturní scéna je inspirována jedinečnou povahou Islandu.
Z rozhledny katedrály Hallgrimskirkja si můžete vychutnat nádherný výhled na Reykjavík a krajinu za městem.

 

Více o destinaci a aktivity ZDE

2019-03-21T17:00:02+00:00 21. Březen. 2019|